• Najbardziej efektywne firmy ubezpieczeń na życie na każdym 1 tys. zł składek zarabiają 277 zł. Wyniki firm majątkowych są już gorsze ze względu na przynoszące straty polisy komunikacyjne. Sektor ubezpieczeniowy ma za sobą kolejny rekordowy zysk. Zarobił prawie 6,7 mld zł, czyli o 0,84 mld zł więcej niż rok wcześniej.
 • W spotach telewizyjnych PZU zapewnia, że ubezpiecza kierowców, którzy np. nie zapinają pasów czy łamią przepisy ruchu drogowego. Być może rzeczywiście ubezpiecza, ale ani PZU, ani żadna inna firma nie wypłaci takim osobom pełnego odszkodowania.
 • Największy polski ubezpieczyciel szykuje prawdziwą gratkę dla klientów. Każdy, kto wykupi specjalną opcję, w razie wypadku, dostanie auto zastępcze. Samochód będzie do naszej dyspozycji na cały czas trwania naprawy. To kolejny etap walki o przyciągnięcie jak największej ilości klientów.
 • Jak polisa, to przez internet
  Nawet 70 proc. wzrostu przychodów ze składek zanotowały najbardziej dynamicznie rosnące towarzystwa sprzedające polisy direct - choć firmy nie chcą podawać szczegółowych danych. . W tym roku rywalizacja o klientów kupujących tą drogą może się jeszcze zaostrzyć.
 • Tylko Generali i Warta nie wymagają od swoich klientów, aby biegali po firmach ubezpieczeniowych w celu uzyskania zaświadczenia, że nie spowodowali wypadków i mają prawo do zniżek. Reszta firm wymaga specjalnych dokumentów, które udowodnią, że kierowca nie stracił prawa do tańszego ubezpieczenia.
 • Wykonawcy dostaną prawo do zejścia z budowy bez konsekwencji, jeśli kontrahent nie płaci za roboty. To właściwie jedyna zaleta nowych przepisów o gwarancjach zapłaty za roboty budowlane. Mają one dawać pewność, że wykonawca dostanie pieniądze od banku, czy ubezpieczyciela, jeśli zleceniodawca odmówi zapłaty.
 • Wielki przekręt z upadłościami w Polsce
  Eksperci od problematyki sądów gospodarczych mówią wprost: większa część upadłości jest sfingowana. W Warszawie nawet 90 procent. "Mówimy o zjawisku hieny upadłościowej. To dość łatwy sposób wzbogacenia się. Bardzo tanio można kupić, zwłaszcza przy niedouczonych syndykach, elementy masy upadłościowej" - twierdzi prof. Elżbieta Męczyńska z SGH.
 • Osoby rzadko korzystające z aut nie powinny otrzymywać samochodu zastępczego po wypadku – uważają ubezpieczyciele. Będą za to mogły jeździć taksówką na koszt firmy ubezpieczeniowej
 • Kończy się dobry czas dla kierowców, którzy zatajają przed ubezpieczycielami dane o spowodowanych wypadkach. Ubezpieczyciele będą sprawdzać prawdomówność nowych klientów.
 • Wkrótce osoby, które kupują używany samochód, nie będą musiały informować zakładu ubezpieczeń o rezygnacji z OC. Firmy sprzedające polisy nie będą bowiem automatycznie wystawiać nowego ubezpieczenia dla samochodu, w którym zmienił się właściciel.