• Niekoniecznie mają szczurze ogony i końskie kopyta, mogą być przystojniakami w garniakach. Nazywamy ich Antychrystami, Lucyferami, diabłami. Wizerunkiem Władcy Ciemności zabawili się i Polański ("Dziecko Rosemary"), i Hackford ("Adwokat diabła"). Z diabelnie dobrymi efektami.
  • Dawno, dawno temu, czyli kiedy The Beatles jeszcze nie istnieli, za górami, za lasami, czyli w brytyjskim Liverpoolu, żył sobie chłopiec, który nie bacząc na nic i nikogo postanowił żyć z muzyki... O miłości do gitary i przyjaźni z niejakim Paulem McCartneyem opowiada "Nowhere Boy", obraz odsłaniający nieznane fakty z życia Johna Lennona.
  • Ci, którzy czekali na serię plotek o nosie i seksualnych nadużyciach króla popu będą zawiedzeni. Ci, którzy mieli nadzieję, że "This Is It" będzie jak modlitwa, będą usatysfakcjonowani. Z pierwszych recenzji wyłania się wspólne stanowisko - "This Is It" to portret perfekcjonisty.
  • Co łączy Madonnę z Davidem Hasslehoffem? Oprócz tego, że lubią skąpe stroje? Otóż wystąpili w najmniej seksownych teledyskach świata. Z ogłoszonej przez portal Muzu.tv ankiety wynika, że seksapilu nie mieli ani wyniesiony na ołtarze Michael Jackson ani chłopcy z Take That.
  • Takie nośniki, jak DVD czy nawet Blu-ray niedługo mogą stać się reliktem. Wszystko dlatego, bo studio Disneya planuje wprowadzić technologię Keychest, która umożliwi oglądanie filmów na cyfrowych nośnikach. Aby zobaczyć "WALL-Ego" najpierw na komórce, a potem na iPodzie, będziemy potrzebowali jedynie hasła-klucza.
  • Czy z pisania da się wyżyć? Najbogatsi literaci świata odrzekliby "Jeszcze jak!". Ich konta zasilają bowiem bajeczne sumy, jakich mogłyby im pozazdrościć gwiazdy sceny i ekranu. Najlepiej zarabiającym pisarzom przewodzi J.K. Rowling. Na magii "Harry'ego" dorobiła się ćwierci miliona dolarów, w tyle zostawiając króla horroru - Stephena Kinga i carycę romansów - Danielle Steel.
  • Wytwórnia Paramount Pictures i dystrybutor markowych alkoholi Iconic Brands zapowiedzieli, że w kwietniu 2010 roku wypuszczają na rynek nowy trunek o nazwie "Organiczna Włoska Wódka Ojca Chrzestnego". Twierdzą, że gangsterska fama to murowany patent na sukces!
  • "Odziany jedynie w przepaskę na biodrach, będę siedział na stającym dęba koniu" - zwierzył się Nick Cave, który planuje wznieść w Australii swój złoty pomnik. Ponieważ w czasach kryzysu złoto w oczy kole, budowa podobizny musi jeszcze poczekać.
  • Wallace jest łysy i buduje urządzenia budząco-ubierające. Gromit to łebski absolwent inżynierii dla psów. Lubiani bohaterzy kultowej brytyjskiej kreskówki w tym roku obchodzą okrągły jubileusz - 20-lecie telewizyjnego debiutu. Chociaż kumplują się znacznie dłużej.
  • Przyzwyczaił się, że świat przeniesiono pod ziemię, ale kiedy słyszy dziwne głosy, dopada go przerażenie... Nie jest pacjentem szpitala psychiatrycznego, ale bohaterem "Metropii", nazywanej "animowanym Matriksem". Film otworzy Warszawski Festiwal Filmowy już 9 października. Zobacz fragment.