• W Pekinie - azjatyckiej stolicy hip-hopu - mieszka i rapuje Wiktor, czarnoskóry wykonawca o polskich korzeniach. Śpiewa po angielsku i po chińsku, ale z polszczyzną radzi sobie nienajgorzej. Czy zawita do kraju Polan? Jeśli wypłynie na szerokie wody, kto wie... Na razie robi karierę w Azji.
  • Posiadaczka zjawiskowego głosu Karin Dreijer Andersson z The Knife, znana też jako Fever Ray, nagrała nową wersję utworu Nicka Cave'a. Posłuchajcie odświeżonej wersji kawałka "Stranger Than Kindness" pochodzącego z nagranej 23 lata temu płyty "Your Funeral... My Trial".
  • Teledysk do "I Cut Like A Buffalo" grupy The Dead Weather wydawał się niezły. Jednak jego reżyser, lider formacji Jack White, zmienił zdanie. Nakręcił drugą, czarno-białą wersję, w której skupił się tańcu bardzo egzotycznym wykonanym w duecie z orientalną tancerką.
  • Jak aktor może przygotować się do roli lekarza? Może na początek... mała sekcja zwłok? Rosamund Pike, towarzyszka Bonda z filmu "Śmierć nadejdzie jutro", ujawniła, że przymierzała się do lekarskiego fachu w kostnicy. Podobno przeprowadziła sekcję zwłok. Patrząc na nią – uosobienie delikatności – trudno w to uwierzyć.
  • Najbardziej rozpoznawalna twarz "Nietykalnych" i "Ojca chrzestnego". Poważny, władczy i bezkompromisowy - właśnie ulokował się w biurze... prezydenta Gruzji. Andy Garcia w powstającym właśnie filmie o wojnie z Rosją o Osetię Południową, zagra Mikheila Saakashvilego, prezydenta Gruzji.
  • Już nigdy nie będzie takiego Zoo. Zwierzęta, które odnalazły swój dom na terenie rancza założonego przez króla popu, teraz są zdane na pastwę losu. Wiele dzikich zwierząt dosłownie marnieje w oczach. Szczególnie zagrożony jest los... żyraf.
  • Kultowa postać kina grozy pojawi się w polskiej parodii amerykańskich horrorów zatytułowanej "Piotrek Trzynastego". Psychopatycznego mordercę dzieci zagrał jeden z bohaterów "Janosika". Charakteryzacja trwała kilka godzin... Poznajecie, komu tak zmasakrowano twarz?
  • Jeszcze niedawno na srebrnym ekranie pojawiły się "Galerianki", nastolatki gotowe na wszystko. Po filmie Katarzyny Rosłaniec, o prostytucji młodych dziewczyn w filmie "Sponsoring" opowie Małgorzata Szumowska. Obraz poruszy nie tylko temat uniwersyteckiego sponsoringu, ale kobiecej seksualności w ogóle.
  • Polakom znany jest głównie z roli partnera naszej urodziwej rodaczki. Świat natomiast ostatnio oszalał na punkcie jego kreacji w filmie "Triage". Colin Farrell bardzo spodobał się publiczności festiwalu filmowego w Rzymie. Głośno mówi się, że w kieszeni ma nagrodę dla najlepszego aktora!
  • Amerykańska Akademia Filmowa postanowiła w tym roku wyróżnić specjalnymi nagrodami trójkę filmowców. Honorowy Oskar za całokształt twórczości powędruje do aktorki Lauren Bacall, reżysera Rogera Cormana i operatora Gordona Willisa. Uroczysta gala odbędzie się już 14 listopada w Hollywood.