• Telefon stacjonarny i internet to norma dla użytkowników kablówek. Platformy jednak chcą się rozwijać. Dlatego wkróce zaoferują klientom telefony komórkowe, czy wideo na żądanie. Wszystko po to, by zabrać jak najwięcej klientów konkurencji.
 • Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi kryzys nie straszny. Średnio tysiąc nowych użytkowników dziennie zdobywa w ostatnim czasie jego sieć komórkowa wRodzinie. Pomogła akcja reklamowa w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, startery dołączane do "Naszego Dziennika" oraz atrakcyjna obniżka cen.
 • Netia i Telekomunikacja Polska podpisały porozumienie, które kończy spory sądowe między firmami i reguluje zasady współpracy. Efektem mają być niższe ceny internetu dla klientów detalicznych, a być może także wspólne inwestycje.
 • Zaczęła się rewolucja mobilnego dostępu do internetu - przekonują w raporcie analitycy banku inwestycyjnego Morgan Stanley. Według Ericssona, producenta sprzętu do budowy sieci, korzysta z niego za pomocą różnych urządzeń 14 proc. Polaków.
 • Rozmowy na komórki nie będą już tanie
  Koniec z obniżaniem cen rozmów, do tego telefony mocno podrożeją. Oto wizja przyszłorocznego rynku komórek w Polsce według prezesa Ery. Jak mówi, komórki mają w Polsce już wszyscy, więc zamiast promocji, trzeba utrzymać klientów, a obniżki cen wcale nie przyciągają już ludzi do sieci.
 • W dość zgodnych opiniach analityków i zarządzających w przyszłym roku indeks WIG20 powinien zyskać minimum 10 proc. Eksperci podkreślają, że nie ma szans na tak dynamiczne zwyżki, jak te, które obserwowaliśmy między połową lutego a końcem sierpnia.
 • Telekomunikacja szykuje wielkie zwolnienia. Pracę straci aż 2,5 tysiąca osób. Zwalniać będzie też komórkowy odłam TP - Centertel. Wszystko po to, by ciąć koszty i zwiększyć zyski firmy. TP negocjuje teraz warunki odejść ze związkami zawodowymi
 • P4, operator sieci komórkowej Play, dzięki wybiegowi prawnemu postawił na swoim i nie będzie musiał korzystać z usług roamingu krajowego dostarczanych wyłącznie przez Polkomtel. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, po trwającym ponad osiem miesięcy postępowaniu, uznał, że antykonkurencyjna jest umowa P4 z Polkomtelem o roamingu krajowym.
 • Polskie firmy radzą sobie z kryzysem
  Polskim przedsiębiorcom udało się wygrać z kryzysem. Bo ich zyski spadły zaledwie o jeden procent w porównaniu z 2008. Duże i średnie firmy notowane na giełdzie zarobią w tym roku aż 20 miliardów złotych. Analitycy zapowiadają, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.
 • Polskę czeka komórkowa rewolucja
  Polscy użytkownicy komóek będą wkrótce mieli tak dobrze jak w Stanach. Nie chodzi jednak o ceny, a o dodatkowe usługi. Bez problemu sprawdzimy najtańszą cenę produktu wysyłając jego zdjęcie MMS-em. Komórki, nawet te bez GPS, wyświetlą nam drogę do najbliższego sklepu, czy restauracji