• Artur Kot "Patent na podróż" / fot. G. Gumula
  "Żeby doświadczyć świata i bliżej poznać ludzi, zawsze warto z nimi coś robić" - mówi fotograf i podróżnik Artur Kot. W grudniu na kanale Travel Channel zadebiutował jego program "Patent na podróż". W rozmowie z dziennik.pl zdradza, jak małym kosztem przeżyć fajną przygodę.
 • kadr z programu "Wracajcie, skąd przyszliście"
  W środę wieczorem na antenie TVN wyemitowany został pierwszy odcinek programu o uchodźcach "Wracajcie, skąd przyszliście", który na długo przed emisją wywołał lawinę kontrowersji. Dlaczego stacja zdecydowała się na poruszenie tak drażliwego tematu, opowiedział nam dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak.
 • ekologiczna żywność
  Coś, co ma znaczek "bio", "eko" albo certyfikat Unii Europejskiej, czyli zielony listek z gwiazdek dobrze się promuje marketingowo, ale warto wiedzieć co za tym idzie - mówi nam Łukasz Sakowski. Z biologiem, autorem bloga "To tylko teoria" i twórcą plebiscytu Biologiczna Bzdura Roku rozmawiamy o pseudonaukowych mitach.
 • demonstracja feministek
  "Socjaliści nie mogli wycofać się z przyznania kobietom praw wyborczych, ponieważ był to jeden z głównych postępowych postulatów, a więc stracili by twarz i wiarygodność. Endecy zaś dobrze kalkulowali, że kobiety są bardziej konserwatywne i religijne, dlatego będą na nich oddawały swoje głosy. Nadanie kobietom praw wyborczych wszystkim się więc opłacało" - mówi Anna Kowalczyk. Z okazji 100-lecia nadania Polkom praw wyborczych rozmawiamy z autorką książki "Brakująca połowa dziejów" o roli kobiet w historii Polski.
 • Marcin Prokop
  "Podczas tej podróży spotkałem się z dużo większą ksenofobią, niż kiedykolwiek wcześniej, a do Ameryki jeżdżę od kilkunastu lat. Trumpowski duch i promowany przez niego izolacjonizm są coraz bardziej widoczne. Odczułem to nawet na własnej skórze" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Marcin Prokop. Z dziennikarzem rozmawiamy o jego ostatniej wyprawie do Stanów Zjednoczonych, jaką pokazuje w programie "Niezwykłe Stany Prokopa" emitowanym na kanale Travel Chanel.
 • Martyna Wojciechowska "Kobieta na krańcu świata"
  "Prawdziwym wyzwaniem dla dziennikarzy, którzy starają się rzetelnie dokumentować odmienne kultury jest to, jak podejść do innych z należytym szacunkiem i uniknąć protekcjonalizmu oraz oceniania rzeczy przez pryzmat nas samych, naszych wartości i przekonań" - twierdzi Martyna Wojciechowska jednocześnie dodając: "Są jednak sytuacje, na które nie może być zgody, pobłażania, nie można tłumaczyć ich odmienną kulturą". Z podróżniczką rozmawiamy także o sytuacji kobiet w Polsce i na świecie i pytamy, czy multikulturowość ma szansę powodzenia.
 • Michał Rusinek
  "Patriotyzm na czas pokoju to przede wszystkim odpowiedzialność za przestrzeń, w której żyjemy, rozumianą dosłownie oraz metaforycznie, czyli w sensie kultury czy języka. Jest w nim otwartość na innych, nie traktowania ich jak wrogów. To także postawa oparta na szacunku, dialogu i konsensusie" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Michał Rusinek, który w swojej najnowszej książce dla dzieci "Jaki znak twój?" prezentuje nowe spojrzenie na patriotyzm przez pryzmat "Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełzy.
 • Warszawa. Ulica Wierzbowa widziana od strony placu Teatralnego. Widoczne restauracje: Adria, Ziemiańska
  "II Rzeczpospolitą, Sanację, porównuję czasem do obecnej „dobrej zmiany” i nazywam „pierwszą zmianą”. Niczego bowiem nie naprawiła, a bardzo wiele obiecywała. Hasła krzyczały, że będziemy bogaci, Polska będzie miała kolonie, powstaną okręgi przemysłowe. A prawda była taka, że przemysł nie nadążał za propagandą" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Grzegorz Kalinowski, dziennikarz, historyk, autor książki "Śledztwo ostatniej szansy". 
 • Miłka Raulin w drodze na Mount Everest
  Miłka Raulin - z wykształcenia inżynier trakcji elektrycznej, prywatnie mama 10-letniego Jeremiego. Spełniła swoje marzenie i jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi, czyli 9 najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Jak tego dokonała, pracując na etacie i wychowując dziecko, oraz co sprawiło jej najwięcej trudności - o tym opowiedziała w rozmowie z dziennik.pl.
 • "Potrafię zrozumieć młode dziewczyny, które w tym trudnym, chaotycznym świecie Zachodu, dają się oczarować. Dzięki islamowi zaczynają się czuć lepsze, a ich życie nabiera większego sensu. Według nich islam to dobra religia dla kobiet, bowiem obowiązkiem męża jest zapewnienie domu, utrzymania, służby oraz pełna opieka nad żoną i ustawiczna o nią troska" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Laila Shukri, ukrywająca się pod pseudonimem Polka - żona muzułmanina mieszkająca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, autorka książek o krajach arabskich. Jej ostatnia powieść opowiada o Polce uwiedzionej przez dżihadystę.