• Kinga Rusin
  "Oddanie, szacunek dla ojczyzny to oddanie i szacunek dla innych Polaków, niezależnie od tego jacy się urodzili, prawo czy leworęczni, hetero czy homoseksualni. Silni Polacy to Ci, którzy ujmują się za słabszymi, dyskryminowanymi, a nie ci co wytykają mniejszości palcami, biją, lżą i każą siedzieć w domach" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Kinga Rusin
 • sportowcy / ©Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF). Źródło: „Polska Kronika Filmowa. Podglądanie PRL-u” wyd. BOSZ, Filmoteka Narodowa, 2016
  "Kronika nie chciała ugrać niczego pokątnie. Jak robiła propagandę, to waliła nią prosto między oczy. Jej reporterzy przekazywali treści ideologiczne, bo musieli, ale kiedy tylko mogli, natychmiast lecieli na ulicę, żeby robić krwistą robotę dziennikarską. Dzisiaj dziennikarze częściej uprawiają propagandę i wtedy kiedy muszą, i kiedy nie trzeba" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Marek Kosma Cieśliński. Z autorem książki "Polska Kronika Filmowa. Podglądanie PRL-u" rozmawiamy o fenomenie PKF oraz o tym, czym różni się manipulacja sprzed lat, od tej, z którą mamy do czynienia obecnie.
 • Agnieszka Szulim
  Agnieszka Szulim debiutuje w roli gospodyni nowego show stacji TVN, "Aplauz, Aplauz". Z tej okazji zapytaliśmy ją, jak pracuje jej się z dziećmi i czy wciąż marzy o dziennikarstwie politycznym.
 • Szymon Hołownia
  Szymon Hołownia jako dziennikarz przez 20 lat zajmował się słowem. Jak twierdzi jednak, w pewnym momencie przestał wierzyć, że mówieniem można cokolwiek w ludzkim życiu zmienić i postanowił zająć się czymś innym. W rozmowie z dziennik.pl opowiada, jak Afryka stała się jego drugim domem, czym go urzekła i dlaczego czasem się jej boi.
 • Ewa Ewart
  "Intuicja jest moją najlepszą przyjaciółką i ratuje mnie w wielu sytuacjach, ale w Czeczenii ocaliła życie nie tylko mi, ale i moim kolegom. Jestem absolutnie przekonana, że my byśmy z tamtej jatki nie wyszli cało" - wspomina Ewa Ewart. Dziennikarka opowiedziała nam o niezwykłym przeczuciu, które uratowało ją przed bombardowaniem, zdradziła co czuła, przeprowadzając wywiad z bezwzględnym kolumbijskim terrorystą i czego udało jej się dowiedzieć o Władimirze Putinie, gdy obejmował rządy na Kremlu.
 • Maciej Orłoś
  "Kiedy słyszę z prawej strony zarzuty o brak wolności słowa, pytam czy w PRL-u byłoby możliwe, aby Telewizja Polska opóźniła swoją audycję ze względu na wiec Solidarności? A my 10 kwietnia przesunęliśmy emisję "Teleexpressu Extra", żeby transmitować wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, lidera opozycyjnej partii. Maciej Orłoś w rozmowie z dziennik.pl na temat mediów, dziennikarstwa, wolności słowa i misji Telewizji Polskiej.
 • Tymon Tymański
  Na ekrany kin wchodzi "Polskie Gówno", drugi film w dorobku Tymona Tymańskiego. W rozmowie z dziennik.pl muzyk opowiedział, dlaczego postanowił nakręcić musical, jak pracowało się na planie, na którym alkohol lał się strumieniami, i dlaczego uważa talent show za upadek obyczajów.
 • Aleksandra Kwaśniewska od kilku lat pracuje jako dziennikarka, przez plotkarskie media wciąż jednak postrzegana jest głównie jako celebrytka. W rozmowie z portalem dziennik.pl, opisała swoje zawodowe plany, odpowiedziała na krytykę Karoliny Korwin-Piotrowskiej i skomentowała zarzuty wobec nowego cyklu jej mamy w "Pytaniu na śniadanie".
 • Czy Internet wyprze tradycyjne media? Kto odpowiada za tabloidyzację mediów? Czy w Polsce istnieje obiektywne dziennikarstwo? Na te pytania, szef "Faktów TVN", Kamil Durczok odpowiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl