• Przemysław Kossakowski na planie programu "Wtajemniczenie"
  "Ludzie, którzy męczyli Indian w Ameryce Południowej, wybijali całe plemiona byli przekonani, że robią dobrze, bo Bóg tak chce. Warto o tym pamiętać, kiedy rośnie w nas zacietrzewienie i chęć mówienia innym, jak mają żyć" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Przemysław Kossakowski. Z podróżnikiem i autorem telewizyjnych programów rozmawiamy przy okazji premiery 3. sezonu "Wtajemniczenia".
 • Martyna Wojciechowska "Kobieta na krańcu świata"
  "Prawdziwym wyzwaniem dla dziennikarzy, którzy starają się rzetelnie dokumentować odmienne kultury jest to, jak podejść do innych z należytym szacunkiem i uniknąć protekcjonalizmu oraz oceniania rzeczy przez pryzmat nas samych, naszych wartości i przekonań" - twierdzi Martyna Wojciechowska jednocześnie dodając: "Są jednak sytuacje, na które nie może być zgody, pobłażania, nie można tłumaczyć ich odmienną kulturą". Z podróżniczką rozmawiamy także o sytuacji kobiet w Polsce i na świecie i pytamy, czy multikulturowość ma szansę powodzenia.
 • Danuta Stenka
  "Trudne sytuacje sprzyjają każdemu, kto potrafi wyciągnąć z nich właściwe wnioski i chce coś zmienić na lepsze" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl Danuta Stenka. Aktorka zdradziła nam także, jak aktorstwo pomogło jej odkryć w sobie siłę i dlaczego nie ma poczucia, że wywalczyła sobie pozycję w tym zawodzie.
 • Elżbieta Dzikowska i plemię Mursi
  "Myślę, że polskie tradycje zanikają, ponieważ państwo o nie nie dba. Bardzo podoba mi się Norwegia, w której jest wysoki poziom życia, ale tez zachowana tradycja. 90% kobiet ma w swoich szafach stroje regionalne, które zakładają przy okazji świąt narodowych, imienin sąsiadów czy wizyt w kościele" - powiedziała Elżbieta Dzikowska. Z słynną podróżniczką rozmawiamy o smutku Indian, wypieraniu tradycji przez nowoczesność i braku multikulturowości w naszym społeczeństwie. Pretekstem do spotkania była premiera książki "Tam, gdzie byłam 2".
 • Krystyna Janda
  "Nie mogę się powstrzymać, trudno milczeć, trudniej milczeć, niż mówić ostatnio. Taka zawsze byłam całe życie. Tak, dziś jestem odpowiedzialna za wielką fundację ale...Mam prośbę nie mówmy o strachu, jakoś to nie mój temat dzisiaj, wciąż mimo wszystko wierzę w wolność poglądów. Natomiast jestem szefową artystyczną dwóch teatrów, póki co cenzura nie istnieje i moje decyzje artystyczne są wciąż niezależne. Zobaczymy co będzie dalej" - powiedziała Krystyna Janda w rozmowie z dziennik.pl. Z artystką rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Pani zyskuje przy bliższym poznaniu".
 • Marcin Kydryński
  "Jestem utopistą i bardzo podoba mi się wizja wieloplemiennego świata, całkowicie tolerancyjnego. Nie lubię myślenia w kategoriach 'własnego kraju', granic, podziałów. Ja jestem z tych, którzy uważają, że na widok powiewającego sztandaru człowiek powinien odczuwać głównie wiatr. Przemawia do mnie podejście szersze, perspektywa rodziny człowieczej. Jeśli więc flaga, to już Unii Europejskiej jako symbol pojednania" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Marcin Kydryński. Z dziennikarzem, fotografem i podróżnikiem rozmawiamy przy okazji premiery jego najnowszej książki "Biel. Notatki z Afryki".
 • Krystyna Kofta
  "Angażowanie się w politykę szkodzi artystom, ale nie możemy milczeć z obawy, że nas gdzieś nie zaproszą, nie przyznają pieniędzy czy jakiegoś stypendium. Uważam, że muszę zabierać głos, także w polityce, i będę to robiła dopóki będę mogła. Trudno, najwyżej stanę przed murem albo za jakimiś kratami, ale nie można milczeć" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl pisarka Krystyna Kofta.
 • Michał Piróg
  "Nawet, jeśli podzielimy się w narodzie i będziemy się niepotrzebnie kłócić, nikt nie zabierze nam poczucia wolności" - stwierdza optymistycznie Michał Piróg. Juror programu "You Can Dance" mówi także o swojej miłości do podróżowania i przestrzega przed dopuszczaniem do głosu organizacji pokroju ONR.
 • Marek Horodniczy
  Magazyn kulturalny "Pegaz", po latach nieobecności, wraca na antenę TVP1. Zapytaliśmy nowego gospodarza audycji, Marka Horodniczego, jak redakcja zamierza walczyć o szeroką publiczność i czy program będzie realizował zapowiadany przez nowe władze Telewizji Polskiej plan szerzenia kultury narodowej.