• Piotr Kraśko
  Udzielanie w mediach głosu osobom, które nie są naukowcami, a opowiadają głupoty na naukowe tematy, niczemu nie służy. Możemy mieć różne opinie, ale nie możemy mieć różnych faktów - twierdzi w rozmowie z dziennik.pl Piotr Kraśko.
 • Kinga Rusin
  "Oddanie, szacunek dla ojczyzny to oddanie i szacunek dla innych Polaków, niezależnie od tego jacy się urodzili, prawo czy leworęczni, hetero czy homoseksualni. Silni Polacy to Ci, którzy ujmują się za słabszymi, dyskryminowanymi, a nie ci co wytykają mniejszości palcami, biją, lżą i każą siedzieć w domach" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Kinga Rusin
 • Marcin Meller
  "Jak masz jakieś określone poglądy polityczne, to razem z nimi cały zestaw tego, co powinieneś myśleć w wielu innych kwestiach społecznych, religijnych, cywilizacyjnych czy nawet gustów kulturalnych itd. Ja mam z tym problem" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Marcin Meller. Z dziennikarzem rozmawiamy przy okazji premiery jego kolejnej książki "Nietoperz i suszone cytryny".
 • Anna Grzeszczuk-Gałązka i Lech Kaczyński w programie "100 pytań do ..."
  Kiedyś przeinaczanie faktów, takie z czarnego w białe, było w programie niedopuszczalne. Politycy przed widownią, na ekranie nie kłamali, bo wiedzieli, że to jest sprawdzalne. Starali się niewygodne dla nich tematy co najwyżej przemilczeć – nie mówię o PRL-u, kiedy kłamstwo wynikało z systemu. To jest największa zmiana – świadome kłamstwo, pomówienie, rzucanie słów, które może się kiedyś sprawdzą, a może nie" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl Anna Grzeszczuk-Gałązka. Z byłą dziennikarką TVP, prowadzącą program "100 pytań do ..." rozmawiamy o tym, jak zmieniła się Telewizja Polska od początku lat 90.
 • sportowcy / ©Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF). Źródło: „Polska Kronika Filmowa. Podglądanie PRL-u” wyd. BOSZ, Filmoteka Narodowa, 2016
  "Kronika nie chciała ugrać niczego pokątnie. Jak robiła propagandę, to waliła nią prosto między oczy. Jej reporterzy przekazywali treści ideologiczne, bo musieli, ale kiedy tylko mogli, natychmiast lecieli na ulicę, żeby robić krwistą robotę dziennikarską. Dzisiaj dziennikarze częściej uprawiają propagandę i wtedy kiedy muszą, i kiedy nie trzeba" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Marek Kosma Cieśliński. Z autorem książki "Polska Kronika Filmowa. Podglądanie PRL-u" rozmawiamy o fenomenie PKF oraz o tym, czym różni się manipulacja sprzed lat, od tej, z którą mamy do czynienia obecnie.
 • Krystyna Czubówna
  Krystyna Czubówna firmuje swoim głosem książki tegorocznej noblistki, Swietłany Aleksijewicz. W rozmowie z dziennik.pl lektorka opowiada o pracy z tekstami, a także o tym, jak stawiała pierwsze kroki w radiu i telewizyjnej "Panoramie" oraz co najbardziej irytowało ją w pracy przed kamerą. Właścicielka najsłynniejszego głosu w Polsce wyznaje, dlaczego uważa, iż zawód dziennikarza nie jest dla kobiet i jak ocenia pomysł nowego prezesa TVP na zakończenie współpracy z Tomaszem Lisem i Janem Pospieszalskim.
 • Maciej Orłoś
  "Kiedy słyszę z prawej strony zarzuty o brak wolności słowa, pytam czy w PRL-u byłoby możliwe, aby Telewizja Polska opóźniła swoją audycję ze względu na wiec Solidarności? A my 10 kwietnia przesunęliśmy emisję "Teleexpressu Extra", żeby transmitować wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, lidera opozycyjnej partii. Maciej Orłoś w rozmowie z dziennik.pl na temat mediów, dziennikarstwa, wolności słowa i misji Telewizji Polskiej.
 • Dorota Gawryluk
  Dlaczego, wzorem swoich kolegów nie lansuje się na portalach społecznościowych, co ma na myśli nazywając siebie "prawicową feministką" i które środowiska mają największy problem z tolerancją? Dorota Gawryluk w rozmowie z dziennik.pl opowiedziała o swoich dziennikarskich standardach, konserwatywnym światopoglądzie i utalentowanych politykach.
 • Kuba Wojewódzki
  Podczas, gdy jedni uważają, że Kuba Wojewódzki prowokuje do myślenia, wprowadzając twórczy ferment i łamiąc konwenanse, inni oskarżają go o chamstwo, brak szacunku i przekraczanie wszelkich, dopuszczalnych granic. Przyjrzyjmy się, co ma na sumieniu naczelny skandalista polskich mediów.