• ks. Kazimierz Sowa
  "Nie można odwiedzać miejsc kultu religijnego, zwłaszcza innej religii, jeśli nie ma się szacunku dla jej zasad i tradycji" - mówi ks. Kazimierz Sowa. Z duchownym rozmawiamy o jego programie podróżniczym "Święte miejsca", który zadebiutuje na kanale Travel Channel już 23 czerwca.
 • Przemysław Kossakowski na planie programu "Wtajemniczenie"
  "Ludzie, którzy męczyli Indian w Ameryce Południowej, wybijali całe plemiona byli przekonani, że robią dobrze, bo Bóg tak chce. Warto o tym pamiętać, kiedy rośnie w nas zacietrzewienie i chęć mówienia innym, jak mają żyć" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Przemysław Kossakowski. Z podróżnikiem i autorem telewizyjnych programów rozmawiamy przy okazji premiery 3. sezonu "Wtajemniczenia".
 • Dawid Andres
  Polscy widzowie znają go z programu "Ciężarówką przez Stany", w którym pokazywał jak wygląda praca kierowcy w USA. W kolejnym sezonie Dawid Andres znów wsiada za kierownicą TIRa, lecz tym razem wyjeżdża na wietnamskie drogi. Czy odnalazł się w tych nowych warunkach, jak zaczęła się jego przygoda z podróżami i jak ocenia polskie drogi i polskich kierowców, zdradził w rozmowie z dziennik.pl
 • Artur Kot "Patent na podróż" / fot. G. Gumula
  "Żeby doświadczyć świata i bliżej poznać ludzi, zawsze warto z nimi coś robić" - mówi fotograf i podróżnik Artur Kot. W grudniu na kanale Travel Channel zadebiutował jego program "Patent na podróż". W rozmowie z dziennik.pl zdradza, jak małym kosztem przeżyć fajną przygodę.
 • Martyna Wojciechowska "Kobieta na krańcu świata"
  "Prawdziwym wyzwaniem dla dziennikarzy, którzy starają się rzetelnie dokumentować odmienne kultury jest to, jak podejść do innych z należytym szacunkiem i uniknąć protekcjonalizmu oraz oceniania rzeczy przez pryzmat nas samych, naszych wartości i przekonań" - twierdzi Martyna Wojciechowska jednocześnie dodając: "Są jednak sytuacje, na które nie może być zgody, pobłażania, nie można tłumaczyć ich odmienną kulturą". Z podróżniczką rozmawiamy także o sytuacji kobiet w Polsce i na świecie i pytamy, czy multikulturowość ma szansę powodzenia.
 • Kirgistan
  "Kirgizi twierdzą, że rozpad ZSRR nie przyniósł im nic dobrego. Wdając się w pogaduszki ze sprzedawczyniami z sennych, kirgiskich miejscowości słyszałam, że stare dobre czasy odeszły w niepamięć. Za ZSRR była praca, były pieniądze, a rodziny były razem" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Kinga Lityńska. Z podróżniczką i autorką książki "Rosja poza Rosją" rozmawiamy m.in. o rosyjskiej spuściźnie na ziemiach dzisiejszego Kazachstanu i Kirgistanu.
 • Elżbieta Dzikowska i plemię Mursi
  "Myślę, że polskie tradycje zanikają, ponieważ państwo o nie nie dba. Bardzo podoba mi się Norwegia, w której jest wysoki poziom życia, ale tez zachowana tradycja. 90% kobiet ma w swoich szafach stroje regionalne, które zakładają przy okazji świąt narodowych, imienin sąsiadów czy wizyt w kościele" - powiedziała Elżbieta Dzikowska. Z słynną podróżniczką rozmawiamy o smutku Indian, wypieraniu tradycji przez nowoczesność i braku multikulturowości w naszym społeczeństwie. Pretekstem do spotkania była premiera książki "Tam, gdzie byłam 2".
 • Arkady Paweł Fiedler w wyprawowym Maluchu na afrykańskich drogach / fot. Albert Wójtowicz
  Arkady Paweł Fiedler, wnuk jednego z najsłynniejszych polskich podróżników, porzucił ciepłą posadę w korporacji i podążył za rodzinną tradycją. "Myślę, że dziadek pochwaliłby to, że znalazłem mój własny sposób na podróżowanie" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl, tłumacząc, dlaczego postanowił przemierzyć Afrykę Fiatem 126p. "Gdziekolwiek się pojawiałem, Maluch stawał się wydarzeniem dnia" - zapewniał.
 • Marcin Kydryński
  "Jestem utopistą i bardzo podoba mi się wizja wieloplemiennego świata, całkowicie tolerancyjnego. Nie lubię myślenia w kategoriach 'własnego kraju', granic, podziałów. Ja jestem z tych, którzy uważają, że na widok powiewającego sztandaru człowiek powinien odczuwać głównie wiatr. Przemawia do mnie podejście szersze, perspektywa rodziny człowieczej. Jeśli więc flaga, to już Unii Europejskiej jako symbol pojednania" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Marcin Kydryński. Z dziennikarzem, fotografem i podróżnikiem rozmawiamy przy okazji premiery jego najnowszej książki "Biel. Notatki z Afryki".
 • Michał Piróg
  "Nawet, jeśli podzielimy się w narodzie i będziemy się niepotrzebnie kłócić, nikt nie zabierze nam poczucia wolności" - stwierdza optymistycznie Michał Piróg. Juror programu "You Can Dance" mówi także o swojej miłości do podróżowania i przestrzega przed dopuszczaniem do głosu organizacji pokroju ONR.