• okładka książki "Kawior astrachański"
  Kiedy pisarz ma ambicję, by w jednej książce zawrzeć kryminalną fabułę, reportaż i kulinarne ciekawostki, niewielkie są szanse, że wszystkie te wątki zostaną utrzymane na wysokim poziomie. W "Kawiorze astrachańskim" Michała Kruszony, najsłabiej wypada kryminał, całość ratują zaś Astrachania.
 • Czy ludzie są jak zwierzęta? A może to porównanie jest obraźliwe dla świata fauny, bowiem to my w przeciwieństwie do jej przedstawicieli skrywamy swoją mroczną naturę? Na to pytanie, w swojej debiutanckiej powieści, próbuje znaleźć odpowiedź Mateusz Poreda.
 • Na rynku właśnie ukazał się debiutancka książka Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Dziennikarka, której ostry język jest postrachem rodzimych celebrytów, nie szczędzi ironicznych uwag i krytycznych komentarzy, zadziwiająco często jednak jest łagodna i skora do chwalenia. "Bomba, czyli alfabet polskiego show biznesu" z pewnością przysporzy autorce nowych wrogów, ale dla wielu będzie dowodem na jej ludzką twarz .
 • Jak wygląda wojna widziana oczami dziecka? Nie ma w niej walki, bohaterstwa, polityki, ani ideologii. Jest za to strach, samotność, głód i utrata najbliższych. W niezwykłej książce Swietłany Aleksijewicz ostatni świadkowie II wojny światowej opisują swoje wspomnienia .
 • Książek opisujących losy polskich Żydów uratowanych przed holokaustem przez Polaków powstało wiele. Co jest wyjątkowego w autobiograficznej powieści Izabeli Czajki-Stachowicz? Niezwykły wdzięki i lekkość, z jakimi autorka snuje swoją niepozbawioną humoru opowieść z okrucieństwem i dramatem w tle.
 • "Piekło kobiet" to zbiór artykułów Tadeusza Boya-Żeleńskiego, poświęconych tematyce przerywania ciąż. Teksty powstałe w dwudziestoleciu międzywojennym nie straciły na swej aktualności i dziś wciąż mogą stanowić bardzo ważny głos w dyskusji o prawach kobiet do aborcji i decydowania o własnym ciele.
 • Co może zainspirować człowieka do dalekiej podróży? Dla Bartka Sabeli wystarczającym natchnieniem było zdjęcie przedstawiające wielbłąda przechadzającego się obok wraku kutra rybackiego. Za sprawą tej intrygującej fotografii, postanowił na własne oczy zobaczyć resztki wysychającego Morza Aralskiego.
 • Peter Hessler, amerykański pisarz i dziennikarz, przez osiem lat mieszkał w Chinach, zbierając materiały do swojej książki. Efektem jego podróży i wnikliwych obserwacji jest książka "Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach", która pozwala czytelnikowi przybliżyć i zrozumieć zmiany zachodzące w Chinach oraz mentalności ich mieszkańców.
 • O Johnie Lennonie i Yoko Ono napisano już wiele, rzadko jednak mogliśmy mieć do czynienia z tak osobistym spojrzeniem na ich miłość i twórczość artystyczną. "Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę" to książka napisana przez dziennikarza zaprzyjaźnionego z legendarną parą, któremu udało się pokazać zarówno ich zwyczajne, jaki i gwiazdorskie oblicze.
 • Piękna kobieta, której hobby jest kradzież książek, zauroczony nią właściciel księgarni, tajemniczy starszy mężczyzna i kryminalna zagadka, która odmieni życie głównego bohatera. "Severina" to wciągająca historia, na tle egzotycznej Gwatemali .