• Mirosław Zbrojewicz "Odwróceni 2"
  W 2. sezonie "Odwróconych" Mirosław Zbrojewicz wciela się w postać "Skuchy" - szefa ochrony świadka koronnego, którym zostaje Blacha. Dlaczego, mimo niechęci do seriali, zdecydował się na udział w tej produkcji i jak przyjęli go koledzy na planie, aktor opowiedział w rozmowie z dziennik.pl.
 • Jacek Hugo-Bader
  "Rewolucja mojego pokolenia, z której jestem bardzo dumny, była czymś nadzwyczajnym i od niej zaczęły się najpiękniejsze czasy dla Polski. Od bitwy pod Wiedniem nie mieliśmy w naszej historii lepszego okresu" - mówi Jacek Hugo-Bader. Z reporterem rozmawiamy o jego książce "Audyt", w której sprawdza, co słychać u bohaterów jego reportaży sprzed 20 lat.
 • Chris Niedenthal
  "Wkrótce po dojściu rządu do władzy straciliśmy wiarygodność w Unii Europejskiej, a dziś jesteśmy właściwie pośmiewiskiem nie tylko w Unii, ale i na świecie. Te szkody są katastrofalne i odbudować to wszystko będzie bardzo trudno. Jest mi strasznie przykro - przeżywając to wszystko, co przeżyłem przez ponad 40 lat w Polsce, nie myślałem, że na stare lata spotkam się z czymś tak niezrozumiałym. Z jakiej racji niszczą nam kraj, który tak nieźle zaczął się rozwijać?" - mówi nam Chris Niedenthal. Z jednym z najbardziej cenionych polskich fotoreporterów rozmawiamy o niezwykłych wydarzeniach roku 1989, udokumentowanych przez niego w najnowszym wydawnictwie "1989. Rok nadziei" oraz o różnicy między atmosferą tamtych dni a tą, która towarzyszy dziś uczestnikom antyrządowych protestów.
 • Krzysztof Ibisz
  Magda Cielecka zdradziła mu, że straciła kawałek ucha, Cleo opowiedziała dlaczego już nie ufa mężczyznom, a Otylia Jędrzejczak przypomniała sobie co powiedziała podczas pierwszego wywiadu nad zieloną wodą basenu w Rudzie Śląskiej. Krzysztof Ibisz wie, jak nakłonić znane kobiety na intymne zwierzenia. Kogo jeszcze chciałby gościć w swoim programie "Demakijaż", zdradził w rozmowie z dziennik.pl.
 • Manuela Gretkowska / fot. Krzywicki
  "Macierewicz zbroi do samoobrony, rozdaje broń, ale ty, babo, nie masz prawa sama bronić swojego prywatnego życia. W Polsce zajście w ciąże jest traktowane, jakby kobieta oberwała serią z karabinu maszynowego naładowanego spermą. Dostałaś po jajnikach, po macicy musisz rodzić. Twoje życie się kończy, i co z tego, że nie chcesz? Jesteś na służbie, narodu, katolicyzmu, nie w jednostkach samoobronny" - powiedziała Manuela Gretkowska w rozmowie z dziennik.pl. Z pisarką rozmawialiśmy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Kosmitka".
 • Janusz Leon Wiśniewski
  "W naszych głowach siedzi przekonanie, że Niemcom należało się bombardowanie Drezna, choćby za Warszawę, za obozy. Powinni milczeć i pokutować. To poczucie jest też we mnie, choć staram się z tym walczyć. Z drugiej strony staram się ich zrozumieć, bo ci ludzie naprawdę tam cierpieli. Nam się wydaje, że to było zasłużone, ale młode niemieckie pokolenie chce wiedzieć, jak to było. Nie chcą już czuć tylko winy, chcą prawa do swojej martyrologii " - mówi w rozmowie z dziennik.pl pisarz i naukowiec Janusz Leon Wiśniewski, od lat mieszkający w Niemczech.
 • Krystyna Czubówna
  Krystyna Czubówna firmuje swoim głosem książki tegorocznej noblistki, Swietłany Aleksijewicz. W rozmowie z dziennik.pl lektorka opowiada o pracy z tekstami, a także o tym, jak stawiała pierwsze kroki w radiu i telewizyjnej "Panoramie" oraz co najbardziej irytowało ją w pracy przed kamerą. Właścicielka najsłynniejszego głosu w Polsce wyznaje, dlaczego uważa, iż zawód dziennikarza nie jest dla kobiet i jak ocenia pomysł nowego prezesa TVP na zakończenie współpracy z Tomaszem Lisem i Janem Pospieszalskim.
 • Agnieszka Grochowska
  Za rolę w filmie "Obce niebo" Agnieszka Grochowska właśnie otrzymała statuetkę Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W rozmowie z dziennik.pl aktorka opowiedziała, jak wiele kosztowało ją wcielenie się w postać polskiej imigrantki, której szwedzka opieka społeczna zabiera dziecko.
 • "Jaka ona jest?" to program Agaty Młynarskiej, w którym dziennikarka przeprowadza wywiady ze znanymi Polkami. Wiosną na antenie Polsat Cafe pojawią się nowe odcinki, a w nich kolejne spotkania ze słynnymi kobietami. W rozmowie z dziennik.pl, Agata Młynarska opowiedziała o swojej pracy i rozmowach, które wywarły na niej największe wrażenie .