• Robert Górski
  "W dzisiejszej sytuacji, kiedy mamy demokrację, opowiedzenie się po jednej stronie zawęża krąg odbiorców. Każdy sam jednak decyduje o tym, co robi i czy chce popełnić artystyczne samobójstwo, czy też nie. Ja staram się mieć podobny dystans do wszystkiego, bo tylko wtedy kabaret ma sens" - powiedział w rozmowie z dziennik.pl Robert Górski. Twórca Kabaretu Moralnego Niepokoju zdradził nam także, dlaczego odszedł z Telewizji Polskiej i przeszedł do Polsatu, gdzie w jesiennej ramówce zadebiutują "Kabarety na żywo".
 • Jerzy Stuhr
  Jerzy Stuhr musiał przerwać przygotowania do spektaklu "Las", który miał zostać wyprodukowany dla Teatru Telewizji. Reżyser twierdzi, że stacja zrezygnowała z projektu ze względu na jego osobę. TVP dementuje i zapewnia, że powodem były ograniczone fundusze.
 • Jan Pawlicki
  Telenowela historyczna pokazująca złoty wiek Rzeczpospolitej, serial o Żołnierzach Wyklętych, program Jana Pospieszalskiego i możliwa oferta dla Mariusza Maxa Kolonki. Z dyrektorem TVP1, Janem Pawlickim rozmawiamy na temat serialowych i publicystycznych planów stacji.
 • logo "Wiadomości" TVP
  Telewizja Polska 1 stycznia zaprezentowała widzom nową czołówkę "Wiadomości". Niestety zamiast zachwytów nad zapowiadaną "nową jakością", pojawiają się głosy krytyki wobec niepokojącego podobieństwa nowej produkcji TVP do czołówki brytyjskiego serwisu informacyjnego ITV News. "Oczywiście, że znaliśmy tę czołówkę, podobnie jak setki innych. Inspiracji szuka się przez obserwację świata" - tłumaczy rzecznik TVP, Jacek Rakowiecki.
 • Juliusz Braun
  Prezes Telewizji Polskiej w wywiadzie dla dziennik.pl zapewnił, że kontrowersyjna kampania społeczna, promująca legalizację związków homoseksualnych musi być pokazana przez publicznego nadawcę, w ramach obowiązku prezentowania różnych opinii i poglądów. Juliusz Braun rozmawiał z nami także na temat nowego serialu "Dzwony wojny" oraz fenomenu show "Rolnik szuka żony".
 • Juliusz Braun
  Telewizja Polska ponownie połączyła siły z BBC Worldwide, w pracy nad wspólnym projektem serialu fabularnego, którego akcja rozgrywa się w trakcie I wojny światowej. W rozmowie z dziennik.pl, prezes TVP Juliusz Braun wyjaśnił skąd pomysł na taką współpracę, a także ocenił z perspektywy czasu decyzję o pokazaniu w polskiej telewizji publicznej niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" i wytłumaczył, dlaczego TVP zrezygnowała z kontynuacji serialowego hitu "Homeland"
 • Andrzej Turski
  Telewizja Polska S.A. złożyła pozew przeciwko redaktorom naczelnym portali wSumie.pl i wPolityce.pl, które opublikowały informację, jakoby Andrzej Turski 30 listopada prowadził "Panoramę" pod wpływem alkoholu. Rzecznik prasowy TVP w rozmowie z dziennik.pl wyznał, iż jest oburzony postawą dziennikarzy oraz wydawców, którzy dotychczas nie przeprosili za "zszarganie imienia Andrzeja Turskiego i Telewizji Polskiej".
 • Agata Młynarska, w 2006 roku, po kilkunastu latach pracy, rozstała się z TVP. Gdzieś na korytarzu usłyszała wówczas, że jest za stara. Teraz, po 7 latach przerwy, powraca w szeregi Telewizji Polskiej. Portalowi dziennik.pl opowiedziała o swoim nowym programie i wyjawiła, czy wciąż ma żal o gorzkie słowa sprzed kilku lat .