• Jacek Hugo-Bader
  "Rewolucja mojego pokolenia, z której jestem bardzo dumny, była czymś nadzwyczajnym i od niej zaczęły się najpiękniejsze czasy dla Polski. Od bitwy pod Wiedniem nie mieliśmy w naszej historii lepszego okresu" - mówi Jacek Hugo-Bader. Z reporterem rozmawiamy o jego książce "Audyt", w której sprawdza, co słychać u bohaterów jego reportaży sprzed 20 lat.
 • "Alternatywy 4"
  Jestem w posiadaniu listu Barei, który 11 grudnia 1981 roku napisał do dyrekcji TVP prośbę o przesunięciu pierwszych zdjęć z 14 na 12 grudnia. To się okazało kluczowe, bo gdyby zdjęcia miały ruszyć 14, to pewnie w ogóle by nie wystartowały - w ten sposób prace nad serialem "Alternatywy 4" wspomina Janusz Płoński, jego scenarzysta. W rozmowie z dziennik.pl zdradza, w którym miejscu ukryte zostało nawiązanie do Katynia oraz dlaczego nie powstała kontynuacja serialu. Z twórcą rozmawiamy przy okazji premiery jego książki "Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości".
 • Karolina Korwin Piotrowska / fot. Tatiana Jachyra
  "Jacek Kurski mówi, że nie ma czarnej listy? Ależ oczywiście, że jest, znajduje się na niej „Ida”, „Pokłosie”, są nazwiska, których się nie zaprasza, jak Janda czy Stuhr, ludzie, z którymi się nie rozmawia. Artyści nie są dzieleni na zdolnych i niezdolnych, ale na miłych władzy i niemiłych władzy. Ja nie chcę takiego podziału" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Korwin Piotrowska. Z dziennikarką rozmawiamy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Sława".
 • Chris Niedenthal
  "Wkrótce po dojściu rządu do władzy straciliśmy wiarygodność w Unii Europejskiej, a dziś jesteśmy właściwie pośmiewiskiem nie tylko w Unii, ale i na świecie. Te szkody są katastrofalne i odbudować to wszystko będzie bardzo trudno. Jest mi strasznie przykro - przeżywając to wszystko, co przeżyłem przez ponad 40 lat w Polsce, nie myślałem, że na stare lata spotkam się z czymś tak niezrozumiałym. Z jakiej racji niszczą nam kraj, który tak nieźle zaczął się rozwijać?" - mówi nam Chris Niedenthal. Z jednym z najbardziej cenionych polskich fotoreporterów rozmawiamy o niezwykłych wydarzeniach roku 1989, udokumentowanych przez niego w najnowszym wydawnictwie "1989. Rok nadziei" oraz o różnicy między atmosferą tamtych dni a tą, która towarzyszy dziś uczestnikom antyrządowych protestów.
 • Wojciech Smarzowski
  "Od jakiegoś czasu mam kłopot z tym, że Kościół tak, a nie inaczej rozwiązuje, a raczej nie rozwiązuje problemu pedofilii w swoich szeregach, że zupełnie nie interesuje się ofiarami i nie próbuje im pomóc. To zostało zasygnalizowane w filmie" - mówi Wojciech Smarzowski o etiudzie "Ksiądz", którą można oglądać na platformie Showmax.
 • Krzysztof Ibisz
  Magda Cielecka zdradziła mu, że straciła kawałek ucha, Cleo opowiedziała dlaczego już nie ufa mężczyznom, a Otylia Jędrzejczak przypomniała sobie co powiedziała podczas pierwszego wywiadu nad zieloną wodą basenu w Rudzie Śląskiej. Krzysztof Ibisz wie, jak nakłonić znane kobiety na intymne zwierzenia. Kogo jeszcze chciałby gościć w swoim programie "Demakijaż", zdradził w rozmowie z dziennik.pl.
 • gracz przed monitorem
  "Zawodowi gracze komputerowi mają podpisane kontrakty ze swoją drużyną i otrzymują comiesięczną pensję za to, że reprezentują jej barwy. Oprócz tego wygrywają nagrody na turniejach. Dodatkowo trzeba uwzględnić dochody ze źródeł reklamowych oraz ze streamowania". Z Maciejem Sawickim komentatorem meczów komputerowych i znawcą e-sportu rozmawiamy o rozwoju branży i możliwościach zarabiania na graniu w gry komputerowe.
 • Manuela Gretkowska / fot. Krzywicki
  "Macierewicz zbroi do samoobrony, rozdaje broń, ale ty, babo, nie masz prawa sama bronić swojego prywatnego życia. W Polsce zajście w ciąże jest traktowane, jakby kobieta oberwała serią z karabinu maszynowego naładowanego spermą. Dostałaś po jajnikach, po macicy musisz rodzić. Twoje życie się kończy, i co z tego, że nie chcesz? Jesteś na służbie, narodu, katolicyzmu, nie w jednostkach samoobronny" - powiedziała Manuela Gretkowska w rozmowie z dziennik.pl. Z pisarką rozmawialiśmy przy okazji premiery jej najnowszej książki "Kosmitka".
 • Krystyna Podleska / fot. Hektor Werios
  Krystyna Podleska na plan "Misia" trafiła prosto z Londynu. Urodzona i wychowana w Anglii aktorka o polskich korzeniach, nierozumiejąca absurdów PRL, wydawała się Stanisławowi Barei idealną odtwórczynią roli głupiutkiej Oli. "Mój sposób bycia pasował. To, co inna aktorka musiała grać, u mnie było naturalne" - zdradza w rozmowie z dziennik.pl "dziewczyna Misia".
 • Marika / fot. Eliza Stegienka
  "Przez moment byłam najbardziej rozpoznawalną w Polsce kobietą zajmującą się muzyką reggae i to było super. Byłam przekonana, że ten status jest ogromną wartością i powinnam się go trzymać. Szłam za tym, czego oczekiwali ode mnie fani. Jednocześnie ze swoimi poetyckimi tekstami i pociągiem do innych gatunków muzycznych, zaczęłam czuć dyskomfort" - powiedziała w rozmowie z dziennik.pl Marika. Z piosenkarką rozmawiamy o trudach bycia kobietą w show biznesie, zmianie stylu muzycznego, patriotyzmie i "rozwodzie kościelnym".