Przedstawiciel piłkarskiej federacji nie chciał specjalnie komentować tego, co mu się nie podobało, bo - jak stwierdził - "jest dyplomatą". W kuluarach głośno jednak o tym, że kilka rzeczy go przeraziło. I nie chodzi o wciąż niegotowe stadiony, ale przede wszystkim fatalną polską infrastrukturę.

Reklama

>>>UEFA: Juszczenko nie ma nic do gadania

Według "Przeglądu Sportowego", w Warszawie Taylor miał wyrazić niezadowolenie z powodu brudu na Dworcu Centralnym. To właśnie dlatego we Wrocławiu gospodarze miasta pokazali gościowi z UEFA okazały budynek dworca tylko z zewnątrz.

>>> Nie oszukujmy się. Jedyne, co nam pozostaje to umyć dworce – pisze Adrian Furgalski

Mimo problemów nie ma jednak żadnego zagrożenia, by mistrzostwa zostały nam odebrane. "Stan prac pozwala na stwierdzenie, że organizacja imprezy w waszym kraju jest jak najbardziej realna" - uspokaja sekretarz generalny UEFA.

>>>UEFA: Euro maksymalnie w ośmiu miastach

Cztery, trzy czy może sześć - wciąż nie wiadomo, w ilu polskich miastach zorganizowane zostanie Euro 2012. "Mecze mają się odbyć w ośmiu miastach, ale nie jest nigdzie powiedziane, że musi być zachowana symetria. Dla nas tworzy to nadzieję na większą liczbę miast, ale i Ukraińcy mogą na to liczyć" - tak po wczorajszej wizycie delegacji UEFA stwierdził dyrektor turnieju ME 2012 w Polsce Adam Olkowicz - pisze "Gazeta Krakowska”.