Siedemdziesiąt pięć procent biletów na mecze piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku trafi do publicznej sprzedaży - poinformował dyrektor ukraińskiego komitetu organizacyjnego Markijan Łubkiwski. Pierwsza transza będzie dostępna od 1 marca 2011 roku.Wszystkich wejściówek UEFA przygotuje około 1,4 mln. Trzy czwarte tej liczby, czyli ok. 1,05 mln - trafi do kibiców. Pozostałe zostaną przeznaczone na tzw. pakiety biznesowe, dla sponsorów i tzw. rodziny UEFA. Nie ujawniono jeszcze cen biletów.

Reklama

W przypadku Euro-2008 w Austrii i Szwajcarii 33 procent wszystkich wejściówek trafiło do publicznej sprzedaży, a 38 procent zostało przeznaczonych dla federacji, których reprezentacji uczestniczyły w turnieju.

Od września wszyscy chętni mogą się rejestrować na stronie internetowej UEFA, by otrzymywać wszelkie informacje na temat sprzedaży biletów, której zasady zostaną ogłoszone na wiosnę. Wiadomo jednak, że będzie możliwych kilka opcji, np. kupno biletów na mecze konkretnej drużyny bądź rozgrywane w danym mieście.

Na początku listopada UEFA poinformowała również, że po 2000 biletów trafi do mieszkańców miast, w których odbywać się będą poszczególne spotkania. Ich rozdział nastąpi na podstawie kodów pocztowych przekazanych przez władze tych miejscowości.