Kibice w Niemczech nie muszą się martwić. Koszulki, ręczniki, czapki, gwizdki, trąbki, flagi i wszelkiego rodzaju przybory, które mogą się przydać na Euro są już w sprzedaży. Wszystkie w kolorach narodowych. Mimo że turniej rozpocznie się 8 czerwca, można znaleźć już T-Shirty z napisem "Niemcy mistrzem Europy 2012".

Reklama

Nie próżnują również firmy kosmetyczne - żele pod prysznic, dezodoranty, mydła, kremy do twarzy w limitowanych seriach z napisem "Euro 2012".

Wśród najmłodszych kibiców największym zainteresowaniem cieszą się naklejki z wizerunkiem poszczególnych piłkarzy. Można je zbierać i wklejać do specjalnego albumu, a przecież kadry nie zostały jeszcze ogłoszone...

Nie zapomniano również o smakoszach piwa. Już teraz można robić zapasy. Ci, co kupią osiem skrzynek jednej z marek dostaną gratis koszulkę reprezentacji. W sklepach z elektroniką rozpoczęły się z kolei już pierwsze promocje związane z piłkarskim świętem.

"Przyzwyczaj się do lepszego obrazu już teraz. A później śledź wszystkie mecze mistrzostw Europy live" - głosi napis w jednym ze sklepów.

Najbardziej popularne są gadżety za jeden euro. Małe flagi, naklejki, gwizdki i trąbki, które można już teraz zacząć zbierać. Nie brakuje również kubków, maskotek i ubrań - od skarpetek po majtki aż po całe dresy.