"Remis można zaakceptować, choć w takiej sytuacji, jaką miał Robert Lewandowski, trzeba strzelić bramkę. Gdyby tak się stało, mógł był jeszcze lepszy mecz, bowiem doszłoby do wymiany ciosów" - powiedział Smuda na konferencji prasowej na stadionie Olympiakosu.

Reklama

W potyczce z byłym mistrzem Europy, choć grającym w rezerwowym składzie, Polacy zremisowali 0:0. To ich drugie spotkanie z rzędu bez zwycięstwa, w piątek przegrali w z Litwą 0:2.

"Dzisiejszy występ nie był zły w naszym wykonaniu, graliśmy w bardzo dobrym tempie przez 90 minut, nie było przestojów. Gdyby w Kownie było tak dobre boisko, a nie kartoflisko, to zwyciężylibyśmy 5:0" - podkreślił szkoleniowiec.

Smuda był zadowolony z postawy m.in. Arkadiusza Głowackiego, który tym razem zagrał na środku obrony z kończącym karierę w drużynie narodowej Michałem Żewłakowem. "Głowacki rozegrał świetne spotkanie. Z kolei Żewłakow miał przebywać na murawie do 30. minuty, ale później poprosił, że dopóki nogi będą go niosły, to jeszcze zostanie. Po kwadransie drugiej części sam poprosił o zmianę. W innym przypadku zszedłby dopiero pięć minut przed końcem" - zapewnił Smuda.

W potyczce z Grekami dwie sytuacje na zdobycie bramki miał Ludovic Obraniak. "On sam mówi, że nie jest w najwyższej formie, bo brakuje mu regularnego grania w klubie. W pucharowych spotkaniach pojawia się w składzie, ale w lidze wchodzi na krótko. Stać go na o wiele więcej. Do rozpoczęcia Euro albo będzie podstawowym zawodnikiem Lille, albo gdzieś odejdzie, gdzie zacznie częściej występować" - powiedział selekcjoner biało-czerwonych.

Franciszek Smuda ma jasny plan na kolejne mecze towarzyskie: "Musimy poprawiać organizację gry i wykorzystywać nadarzające się okazje. W ME czekają na nas same świetne zespoły".