Obydwaj reprezentanci Polski występujący w lidze francuskiej rozegrali cały mecz przeciwko sobie. W gorszym humorze na pewno był Perquis, który wraz z kolegami nie potrafił upilnować przede wszystkim Kenijczyka Dennisa Oliecha, który uzyskał hat-trick.

Reklama

W sobotę wyróżnił się Łukasz Piszczek, który zdobył zwycięską bramkę dla Borussii Dortmund w meczu z FSV Mainz 05 (2:1).

Powracający do drużyny narodowej po prawie rocznej przerwie Łukasz Fabiański był rezerwowym bramkarzem Arsenalu w meczu z Boltonem (3:0). Bronił Wojciech Szczęsny.

Z powodu urazu boisko już w 31. minucie musiał opuścić obrońca Trabzonsporu Arkadiusz Głowacki w wygranym przez jego zespół 3:1 meczu z Karabuksporem. To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo drużyny z Trabzonu, w której wystąpili także Adrian Mierzejewski i Paweł Brożek.

Występy piłkarzy z klubów zagranicznych powołanych na mecze z Koreą Płd. (7.10.) i Białorusią (11.10.):

bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - cały mecz z Boltonem (3:0) Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu z Boltonem (3:0)

obrońcy: Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor) - do 31. min. meczu z Karabuksporem (3:1) Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - cały mecz i bramka w meczu z Mainz (2:1) Damien Perquis (FC Sochaux) - cały mecz z Auxerre Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - cały mecz z FC Sochaux Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - od 90+3. min. z Germinalem Beerschot

pomocnicy: Ludovic Obraniak (OSC Lille) - do 60. min. meczu z Lorient (1:1) Eugen Polanski (FSV Mainz 05) - cały mecz z Borussią Dortmund (1:2) Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - od 85. min. meczu z Mainz (2:1) Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) - od 46. min. z Karabuksporem (3:1) Adam Matuszczyk (FC Koeln) - od 82. min. z Hoffenheim Sławomir Peszko (FC Koeln) - do 85. min. z Hoffenheim

napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - do 75. min. meczu z Mainz (2:1) Paweł Brożek (Trabzonspor) - do 71. min. meczu z Karabuksporem (3:1).