Najmłodszymi piłkarzami w kadrze Franciszka Smudy są Rafał Wolski z Legii Warszawa i Marcin Kamiński z Lecha Poznań. Jedyni zawodnicy powyżej trzydziestki to Marcin Wasilewski (32 l.) i Rafał Murawski. Dla porównania, najbardziej doświadczonym graczem w Rosji jest 36-letni Roman Szaronow.

Reklama

Według mnie tak niska średnia będzie atutem Polaków. Błaszczykowski czy Lewandowski są teraz w najlepszym wieku dla piłkarza. Dla wszystkich naszych chłopaków doświadczenie zebrane podczas mistrzostw Europy może okazać się bezcenne. Po zakończeniu turnieju na pewno będziemy silniejsi - tłumaczy na łamach "Faktu" Gilewicz. Selekcjoner biało-czerwonych często powtarzał, że w swojej pracy wzoruje się na Niemcach. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi mają najmłodszą ekipę na Euro.

Warto czerpać dobre wzorce od najlepszych, choć nie można kopiować wszystkiego. Niemcy mają znakomitych piłkarzy, w zasadzie dwie równe jedenastki. U nas jest inaczej, ale nie narzekajmy. Polacy również mają się kim pochwalić - twierdzi były reprezentant Polski.

>>>Czytaj także: Urszula Radwańska walczy o igrzyska olimpijskie