W porównaniu z poprzednim pomiarem nastąpił spadek optymizmu. Miesiąc wcześniej w wyjście z grupy wierzyło 48 procent. Teraz o trzy punkty procentowe (z 29 do 32) wzrósł odsetek osób, które uważają, że podopieczni Franciszka Smudy odpadną po trzech spotkaniach.

Reklama

Blisko co czwarty respondent (24 proc.) nie potrafi lub nie podejmuje się ocenić szans polskiej reprezentacji w tych rozgrywkach.

72 proc. deklaruje, że będzie śledziła rozgrywki za pośrednictwem telewizji. Prawie jedna czwarta (24 proc.) będzie się starała oglądać wszystkie mecze, a 18 proc. obiecuje sobie obejrzeć wszystkie spotkania polskiej reprezentacji. Sześć procent wybiera się do Stref Kibica.

Ponad jedna trzecia (37 proc.) uważa, że w finale spotkają się reprezentacje Niemiec i Hiszpanii. Zdaniem 28 proc. Puchar Henri Delaunaya wywalczą piłkarze Joachima Loewa. W sukces drużyny z Półwyspu Iberyjskiego wierzy 22 proc.

CBOS przeprowadził badanie w dniach 10-16 maja 2012 roku na liczącej 1017 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.