Samolot z Polską drużyną wylądował na lotnisku przed południem. Na przylot drużyny czekały niewielkie grupki kibiców, które ustawiły się wzdłuż drogi wyjazdowej z płyty postojowej i wewnątrz terminalu.

Reklama

Po wylądowaniu piłkarze wsiądą do czekającego na nich autokaru i w asyście policji przejadą do wrocławskiego hotelu Park Plaza. Dla drużyny zarezerwowane zostało półtora piętra hotelu. Każdy z piłkarzy będzie miał do dyspozycji osobny pokój z wygodnym łóżkiem i widokiem na Odrę lub panoramę Wrocławia.

Szef hotelowej kuchni przygotowuje dla zespołu specjalne menu, na które złożą się m.in. potrawy gotowane na parze oraz sprowadzane na zamówienie świeże ryby i mięsa. Do dyspozycji piłkarzy oddane zostaną również pomieszczenia odnowy biologicznej oraz osobny pokój do masażu.

Pod hotelem już na ponad godzinę przed przylotem kadrowiczów zebrało się kilkudziesięciu kibiców z polskimi flagami i innymi emblematami narodowymi, którzy przy bramkach ogradzających obiekt czekają na przyjazd reprezentacji. Obsługa hotelowa na przyjazd gości czeka z biało-czerwonymi szalikami. Szalik w barwach narodowych ma także prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który oficjalnie powita drużynę w mieście.

Na godz. 19.15 zaplanowana została konferencja prasowa trenera Franciszka Smudy, w której ma także wziąć udział pomocnik Eugen Polanski. O 20.00 rozpocznie się oficjalny przedmeczowy trening na wrocławskim Stadionie Miejskim. Dziennikarze będą mogli obserwować zajęcia przez pierwsze 15 minut.

Także w piątek, ale o 17.15, z dziennikarzami spotka się selekcjoner reprezentacji Czech Michal Bilek. Jego zawodnicy swój trening na nowym wrocławskim stadionie przeprowadzą o godz. 18.00.(