Czuję się już znacznie lepiej, dziś wieczorem wyjdę na trening. Nie wiem, czy będzie jeszcze konieczny zastrzyk przeciwbólowy. Chcę zagrać w spotkaniu z Czechami - powiedział 28-letni zawodnik, który w spotkaniu z Rosją (1:1) zagrał jako defensywny pomocnik, razem z Rafałem Murawskim i Eugenem Polanskim.

Reklama

W czwartek do zajęć wrócili dwaj inni piłkarze kontuzjowani po meczu z Rosją - Damien Perquis i Polanski.

Ze dwa miesiące temu w Auxerre miałem tę kontuzję, ale szybko wróciłem do grania. Uraz odnowił się w spotkaniu z Rosją, poczułem kłucie i wiedziałem, że znów to samo. Problem wynika z tego, że w trakcie boiskowej rywalizacji nierówno pracują biodra - dodał Dudka, który boryka się z zapaleniem spojenia łonowego i przyczepu mięśnia przywodziciela w lewej nodze.

W drużynie narodowej zanotował do tej pory 64 występy, najwięcej spośród polskich kadrowiczów na Euro, i strzelił dwa gole. Po mistrzostwach kontynentu zamierza podjąć decyzję w sprawie nowego klubu.

Po czterech latach opuszczam Auxerre, a zapewne i Francję. Chcę spróbować sił w innej lidze, dobrym kierunkiem byłaby Bundesliga. Dzwonił menedżer z jakąś ofertą, ale powiedziałem, że porozmawiamy dopiero po Euro. Wcześniej nie chcę zajmować się sprawą transferu - przyznał były piłkarz m.in. Wisły Kraków.