Wstęp na stadion w tym dniu jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów na daną godzinę. Można przyjść indywidualnie oraz w grupie. Dla zwiedzających dostępna będzie główna promenada i krzesełka na dolnym poziomie trybun. Na stadion będzie można wejść od strony Ronda Waszyngtona - informuje NCS.

Reklama

"Pierwszy spacer po Stadionie Narodowym w Warszawie, który zorganizowaliśmy w lipcu tego roku, cieszył się tak dużym powodzeniem, że zdecydowaliśmy się otworzyć stadion po raz kolejny. Każdy będzie miał szansę zobaczyć jak prezentuje się największy stadion w Polsce i doświadczyć niezapomnianych emocji. Tym razem prawdziwym hitem będzie premierowa prezentacja otwierania i zamykania dachu stadionu" - zapowiada Daria Kulińska rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu.

Jak wyjaśniła Kulińska tego dnia w samo południe dach Stadionu Narodowego w Warszawie zostanie zamknięty po raz pierwszy. Następnie o każdej pełnej godzinie dach będzie otwierany oraz zamykany. "Zachęcamy do wzięcia aparatów fotograficznych i robienia pamiątkowych zdjęć, filmików podczas uruchomienia dachu. Na miejscu będzie także możliwość zgłoszenia się do programu stewardingu i wypełnienia formularza rekrutacyjnego na Członka Służb Informacyjnych Stadionu Narodowego w Warszawie" - dodała.

Przez cały dzień na czterech ogromnych telebimach prezentowane będą filmy o stadionie oraz relacje na żywo z wywiadów z gośćmi oraz ekspertami.

Organizatorzy dnia otwartego apelują jednocześnie, aby wszyscy chętni przed odwiedzeniem reprezentacyjnego obiektu stolicy zapoznali się z regulaminem Dnia Otwartego dostępnym na stronie internetowej www.stadionnarodowy.org.pl.

Kilkadziesiąt tysięcy osób miało już okazję wejść na płytę boiska i obejrzeć stadion od wewnątrz 24 lipca, podczas pierwszego dnia otwartego. W końcu sierpnia cały obiekt został podświetlony, a pokaz iluminacji widać było z wielu punktów Warszawy. We wrześniu natomiast NCS udostępniał stadion zorganizowanym grupom dzieci i młodzieży szkolnej.

Stadion Narodowy w Warszawie będzie główną areną piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku w Polsce. Odbędą się tu mecze grupowe, spotkanie ćwierćfinałowe i półfinał. Oddanie obiektu do użytku nastąpi w końcu listopada.

Obiekt został zaprojektowany przez Konsorcjum JSK Architekci sp. z o.o., gmp International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner. Budowa rozpoczęła się w październiku 2008 roku, a jej koszt szacowany jest na 1,915 mld złotych.

Reklama

Na trybunach będzie mogło zasiąść 55 tys. osób. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 203 920 metrów kwadratowych, a łączna powierzchnia dachu (wraz z częścią rozsuwaną) - cztery hektary.