Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe. Na pewno w czwartkowym meczu nie będziemy się wstydzić murawy. Zresztą zabiegi pielęgnacyjne prowadzimy niemal non stop - powiedział PAP Wypychowski.

Reklama

W czwartek odbędzie się ostatnie spotkanie Euro 2012 na głównej polskiej arenie turnieju. Mecz Niemcy - Włochy poprzedzą oficjalne treningi w środę. Przed dwoma poprzednimi meczami na warszawskim obiekcie w trosce o stan boiska z nich zrezygnowano, a dyrektor turnieju Martin Kallen zapowiedział później, że przed półfinałem część murawy zostanie wymieniona.

Nie używałbym tego określenia. Powiedziałbym raczej o renowacji, naprawie murawy w miejscach, gdzie to było najbardziej potrzebne, czyli o placach pod bramkami i przy zejściu do szatni. Dziś jest ona w dobrym stanie technicznym i równie ładnie wygląda. Decyzja w sprawie treningów nie należy do nas, ale nie ma żadnych przeszkód, by piłkarze pojawili się na boisku dzień przed meczem - podkreślił.

Mecz półfinałowy Euro 2012 Niemcy - Włochy odbędzie się na Stadionie Narodowym w czwartek o godz. 20.45. W środę o godz. 18 oficjalny trening przeprowadzi drużyna trenera Joachima Loewa, a o 20 reprezentacja Italii.

Do tej pory podczas ME w Warszawie odbyły się trzy spotkania grupowe oraz ćwierćfinał Czechy - Portugalia.