Wszystko obydwa się normalnie i jest pod kontrolą - zapewnił wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, który w środę przedstawił stan przygotowań miasta do półfinałów Euro: Hiszpania-Portugalia i Włochy-Niemcy. Podkreślił, że piłkarski pojedynek Włochów z Niemcami, który będzie rozegrany w czwartek w Warszawie, nie wiąże się ze szczególnym wzrostem zagrożeń dla porządku publicznego w mieście.

Reklama

Teoretycznie każdy mecz może stanowić powód do zakłócenia porządku, ale raczej nie spodziewamy się jakichś nadzwyczajnych wydarzeń. Mamy nadzieję, że to będzie przede wszystkim wielkie piłkarskie święto. W końcu grają cztery najlepsze drużyny w Europie. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się koncentrować na sporcie - dodał Wojciechowicz.

Ratusz zapewnia, że na mecze w przedostatniej fazie mistrzostw stolica przygotowuje się szczególnie starannie. W środę w Strefie Kibica, poza wieczorną transmisją pierwszego półfinału, odbędzie się m.in. pokaz filmu "Królowie nocy" Jamesa Graya, koncert zespołu SheMoans i występ Ryszarda Bazarnika "Drums Show".

Dużo atrakcji w Strefie Kibica czeka miłośników piłki nożnej podczas czwartkowego meczu Włochów z Niemcami. Poza transmisją meczu na telebimach będzie można obejrzeć film "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena i bawić się podczas występu zespołu Papaja Band. Po meczu na głównej scenie strefy wystąpi zespół Lady Pank.

Władze Warszawy spodziewają się w czwartek - jak poinformował Wojciechowicz - ok. 50 tys. kibiców. Jeśli chodzi o sam stadion to oczywiście najwięcej biletów w tej chwili kupili Polacy - ponad 28 tys. Niemcy - ok. 8 tys. Włosi - 2,5 tys. - podał wiceprezydent, zastrzegając, że liczby te mogą jeszcze się zmienić.

Co ciekawe Szwajcarzy zakupili 6,5 tys. biletów. Jak widać ten półfinał również w Szwajcarii wywołuje duże zainteresowanie - dodał Wojciechowicz.

Kibiców Niemiec i Włoch powita w stolicy warszawska Syrenka, której pomniki stanęły na Placu Trzech Krzyży (dla kibiców niemieckich) oraz na Placu Zamkowym (dla kibiców włoskich). Cokół Syrenki reprezentacji Italii pomalowany został w kolorach zielonym, białym i czerwonym i opatrzony napisem "Benvenutii", natomiast czarno-czerwono-złoty pomnik niemieckiej drużyny ma hasło: "Herzlich Willkommen".