Drugi mecz półfinałowy Euro 2012 rozpocznie się o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym.

Reklama

Sprzedało się bardzo dużo biletów na czwartkowe pociągi z Niemiec do Warszawy - powiedziała PAP rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska. Przewoźnik już wcześniej zapowiadał, że pociąg, na który sprzeda się najwięcej biletów, będzie poprowadzony przez lokomotywę oklejoną w barwy niemieckiej flagi. Najprawdopodobniej będzie to ekspres z Berlina, który wjedzie w czwartek na Dworzec Centralny o godz. 15.15 - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że do tego pociągu będzie dostawionych 5 dodatkowych wagonów. Normalnie skład ma ich siedem - w czwartek będzie dwanaście. Tym jednym pociągiem będzie mogło przyjechać do Warszawy ponad 600 pasażerów. Dodatkowe trzy wagony będą dostawione do wcześniejszego ekspresu z Berlina, który wjeżdża na Dworzec Centralny o godz. 12.15.

Rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski poinformował natomiast PAP, że w czwartek na mecz Niemcy-Włochy przyleci specjalnymi samolotami do Warszawy prawie pięć tysięcy fanów futbolu. W ciągu całego dnia na Lotnisku Chopina wyląduje 111 samolotów dedykowanych Euro: 30 samolotów pasażerskich oraz 81 samolotów prywatnych z kibicami na pokładzie, co jest rekordem w historii portu.

Najwięcej lądowań samolotów z kibicami spodziewanych jest w godz. 10-15. W żadnej godzinie przepustowość lotniska nie zostanie przekroczona. Łączna liczba miejsc oferowanych w czwartek we wszystkich samolotach wynosi 56 079 (przylot - 28 663, odlot - 27 416).

W piątek z Warszawy odleci 91 samolotów dedykowanych dla kibiców Euro, w tym 27 samolotów pasażerskich dedykowanych kibicom oraz 64 samoloty prywatne. Liczba miejsc oferowanych w tych samolotach wynosi 4 441.

Wyjeżdżający z Warszawy po meczu kibice będą mogli skorzystać z któregoś z siedmiu dodatkowych pociągów, które odjadą ze stolicy po północy. Pociągi PKP Intercity odjadą z Dworca Centralnego do Gdyni (o godz. 0.37), Wrocławia (godz. 0.45), Krakowa (godz. 1.02) i Szczecina (godz. 1.09). Trzy pociągi InterRegio odjadą z Dworca Wschodniego: o godz. 0.30 odjedzie skład do Lublina, o godz. 0.38 pociąg do Łodzi, a o godz. 1.10 do Białegostoku.

Tak jak po poprzednich meczach Euro 2012 w Warszawie, także po półfinale uruchomione zostaną pociągi odwożące kibiców podmiejską linią średnicową z przystanku Warszawa Stadion do Strefy Kibica i na Lotnisko Chopina. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich - tak jak po poprzednich meczach - będą odjeżdżały z przystanku przy stadionie co kilka minut. Straż Ochrony Kolei będzie wpuszczała kibiców na peron w kierunku centrum grupami, dzięki czemu łatwiej będzie równomiernie zapełniać kolejne pociągi.