Kłopoty z zalogowaniem się na stronę federacji, poprzez którą sprzedawane są bilety, wystąpiły w pierwszych dniach, kiedy kibice masowo rejestrowali swoje aplikacje. Po ponad trzech tygodniach akcji nie ma już z tym problemu. Szczątkowe informacje z nieoficjalnych źródeł wskazują, że kibice mogą jeszcze liczyć na to, że w sprzedaży pozostały niewielkie ilości najdroższych biletów. Na tańsze, szczególnie te z udziałem reprezentacji Polski i Ukrainy, chętnych jest znacząco więcej niż miejsc.

Reklama

Zamówienia na bilety składać można do północy 31 marca, a data złożenia aplikacji nie ma żadnego wpływu na efekt starań. Zgodnie z zapowiedzią UEFA po zakończeniu akcji zbierania aplikacji, prawdopodobnie w połowie kwietnia, odbędzie się losowanie decydujące o przydziale biletów. Do szczęśliwców trafi jednak tylko część wejściówek. Spora pula biletów przyznawana będzie w postaci tzw. promes, a więc gwarancji ich nabycia. Dotyczy to na przykład kategorii "podążaj za drużyną", w której promesy będą realizowane w przypadku awansu wybranej przez zamawiającego drużyny do dalszej fazy turnieju.

Każdy chętny może zgłosić chęć zakupu maksymalnie czterech biletów na konkretne spotkanie. Przy składaniu zamówienia na bilety chętni z Polski i Ukrainy mogą wybrać opcję przewidującą możliwość płatności w złotych lub hrywnach. Mieszkańcy Polski i Ukrainy będą mieć możliwość wniesienie opłaty za pomocą przelewu bankowego, kibice z innych krajów płacić będą za pomocą karty kredytowej.

Bilety kosztują od 30 do 600 euro, w zależności od kategorii i rangi meczu. Najniższe ceny dotyczą tzw. trzeciej kategorii, a więc miejsc na niższych poziomach trybun za bramkami. Nieco droższe będą bilety drugiej kategorii (górne poziomy trybun za bramkami), a kolejny próg cenowy dotyczy trybun bocznych. Najwyższa cena, czyli 600 euro, to bilet pierwszej kategorii na mecz finałowy w Kijowie.

Z ogólnej puli około 1,4 mln biletów poprzez losowanie do kibiców trafi 41 procent. Pozostałe zostaną przekazane federacjom narodowym (32 proc.), sponsorom, gościom UEFA i nabywcom pakietów biznesowych.

Losowanie grup ME odbędzie się 8 grudnia w Kijowie. Turniej zostanie rozegrany w dniach 8 czerwca - 1 lipca 2012 roku.