O powiększeniu grona "Przyjaciół Euro" o pięć znanych osób poinformowano podczas konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki, poświęconej przygotowaniom Polski do finałowego turnieju, który rozpocznie się 8 czerwca 2012 roku w Warszawie.

Reklama

Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love, zostali nominowani do tytułu "Przyjaciół Euro" przez władze Warszawy.

"Jest fajnie, buzi, buzi. W sumie bardzo miło" - zażartował Staszczyk, ale dodał, że "powoli zaczyna oswajać się z tą sytuacją".

W żartobliwym tonie wypowiedział się również lider Kabaretu Moralnego Niepokoju. "Wykorzystam ten zaszczytny tytuł w jednym z moich skeczów. Odgrywam w nim rolę premiera, a jeden z kolegów jest ministrem sportu. A poważniej mówiąc, oczywiście bardzo dziękuję za to wyróżnienie" - podkreślił Górski.

Popularny aktor Janusz Gajos, znany satyryk Marcin Daniec i były bramkarz reprezentacji Polski Jerzy Dudek zostali nominowani do miana "Przyjaciół Euro" przez polski komitet organizacyjny turnieju.Reklama

"To dla mnie wielki honor, czuję się bardzo zobowiązany. Rozumiem, że mamy stanowić grono emanujące dobrą energią. Tak uczynimy" - uśmiechnął się Gajos.

Z kolei Daniec zwrócił uwagę na jeden szczegół. "Będę się chwalił, że siedziałem po raz pierwszy przed Włodzimierzem Lubańskim" - stwierdził, wzbudzając salwy śmiechu wśród gości.

"Teraz niezręcznie będzie mi mówić na scenie o przygotowaniach do Euro 2012. Zresztą po niedawnym meczu Polski z Argentyną (2:1) nieaktualny jest już jeden dowcip, który brzmiał +Polska gola+" - dodał popularny satyryk i artysta kabaretowy.

"Czuję dużą odpowiedzialność. Mam nadzieję, że wszyscy goście będą zadowoleni po pobycie w Polsce podczas Euro 2012" - podkreślił z kolei Dudek, który niedawno odszedł z Realu Madryt i obecnie prowadzi negocjacje z innymi zagranicznymi klubami.

Wcześniej w gronie Przyjaciół UEFA EURO 2012 w Polsce znaleźli się: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Maryla Rodowicz, prof. Jerzy Bralczyk, Włodzimierz Lubański, Józef Młynarczyk, prof. Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Andrzej Strejlau, Leszek Blanik, Dariusz Michalczewski, Leszek Możdżer, Bohdan Łazuka, Antoni Piechniczek, Marek Kamiński, Jasiek Mela, Magdalena Schejbal, Marek Krajewski, Tomasz Kuszczak, Wojciech Gąssowski, Dariusz Szpakowski, Robert Janowski, Janina Ochojska, Natalia Partyka, Beata Pawlikowska, Grażyna Torbicka, członkowie legendarnej grupy rockowej Budka Suflera: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski oraz Tomasz Gollob, Władysław Żmuda, Włodzimierz Szaranowicz, Irena Szewińska, Anna Dymna, Grzegorz Markowski, Krzesimir Dębski, Tomasz Bagiński, Robert Korzeniowski, Iwona Schymalla, Krzysztof Skiba, Olaf Lubaszenko, Stanisław Bobkiewicz, 20 dzieci z całej Polski, laureatów konkursu plastycznego "UEFA EURO 2012 w moim kraju - Razem Tworzymy Przyszłość", a także 18 laureatów konkursu kreatywnego dla kibiców "Kibicujemy Naszej Reprezentacji - Razem Tworzymy Przyszłość".