Zwycięstwo Włochom w 85. minucie zapewnił Giampaolo Pazzini. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego na dwie kolejki przed końcem eliminacji w tabeli grupy C o osiem punktów wyprzedzają Serbów, którzy dzięki zwycięstwu 3:1 nad Wyspami Owczymi mają największe szanse na grę w barażach. Teoretycznie drugie miejsce mogą jeszcze zająć ekipy Estonii, Słowenii i Irlandii Północnej.

Reklama

Hiszpanie w sześciu meczach odnieśli sześć zwycięstw. Liechtenstein mistrzom świata opierał się przez nieco ponad pół godziny. Ostatecznie przegrał 0:6. Drugie miejsce w grupie I zajmują Czesi, dwa punkty mniej mają od nich Szkoci, którzy 1:0 pokonali Litwę.

Blisko awansu do Euro 2012 są Anglicy i Holendrzy. Piłkarze Fabio Capello po bramce Ashleya Younga skromnie 1:0 pokonali Walię. Liderom grupy G w ostatnim meczu z Czarnogórą wystarczy remis. Pomarańczowi natomiast wygrali w Helsinkach z Finlandią 2:0 i na dwie kolejki przed końcem mają sześć punktów przewagi nad Szwecją, która gładko uporała się z San Marino 5:0.

Jeszcze bardziej skomplikowała się sytuacja w grupie B. Do walczących o awans Rosjan, Irlandczyków i Słowaków dołączyła Armenia. Piłkarze z Kaukazu po rozbiciu Słowacji 4:0 wyszli na trzecie miejsce. Rosja bezbramkowo zremisowała z Irlandią i utrzymała prowadzenie. Nad wtorkowymi rywalami ma dwa, a nad Ormianami i Słowakami trzy punkty przewagi.

W grupie H na pierwsze miejsce awansowała Dania, która 2:0 wygrała w Kopenhadze z Norwegią. Zajmujący drugie miejsce Portugalczycy mają trzy punkty oraz jeden mecz rozegrany mniej.

W grupie F na placu boju pozostały jedynie zespoły Grecji i Chorwacji. Lider tylko zremisował na wyjeździe z Łotwą 1:1 i nad piłkarzami z Bałkanów, którzy 3:1 pokonali Izrael, ma punkt przewagi.

Francuzi bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Rumunią i choć utrzymali prowadzenie w grupie D, to ich przewaga nad Bośnią i Hercegowiną stopniała do jednego punktu. Wicelider 1:0 pokonał na własnym stadionie Białoruś.