"Ujmując rzecz bardziej precyzyjnie: Królewska Holenderska Federacja Piłkarska (KNVB) wybrała krakowski Sheraton. Wyboru dokonano po szczegółowych konsultacjach z OAD Reisen, czyli oficjalnym partnerem federacji do spraw podróży. Hotel usytuowany jest na obrzeżach ścisłego centrum Krakowa. Sesje treningowe +Pomarańczowi+ rozegrają na będącym siedzibą Wisły Kraków stadionie im. Henryka Reymana. Chociaż obiekt ten powstał w 1953 r., w ostatnich latach przeszedł gruntowną przebudowę i obecnie rozgrywane na nim mecze oglądać może 33,5 tys. widzów" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Reklama

Cytowany w komunikacie trener "Pomarańczowych" Bert van Marwijk jest zadowolony z wyboru: "Bardzo cieszę się, że zagwarantowaliśmy sobie pobyt w tej bazie. Kraków zrobił na mnie wrażenie wspaniałego i niezwykle gościnnego miejsca. To piękne miasto i mam nadzieję, że będziemy mogli przebywać w nim przez dłuższy czas."

Dyrektor generalny krakowskiego Sheratona Stijn Oyen, chociaż sam kibicuje Belgii cieszy się z wizyty delegacji holenderskiej: "Cały zespół krakowskiego Sheratona z radością i ekscytacją podejmie narodową drużynę holenderską podczas EURO 2012 w hotelu, który na czas turnieju stanie się ich drugim domem. Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami drużyny, tak, aby móc w pełni zaspokoić potrzeby zespołu, który dzięki temu będzie grał wydajnie i relaksował się w naszym hotelu. W przeszłości gościliśmy już inne drużyny narodowe. Dlatego jestem pewien, że dzięki doświadczeniu naszego personelu holenderscy gracze i towarzyszący im zespół będą miło wspominać pobyt w naszym hotelu".

Jak przypomniały władze miasta dopiero losowanie w Kijowie, 2 grudnia rozstrzygnie czy Holendrzy rozegrają swoje mecze podczas ME-2012 w Polsce czy na Ukrainie. Nawet gdy drużyna holenderska znajdzie się w grupie grającej poza naszym krajem, to Kraków wciąż pozostanie ich centrum pobytowym.