Capello, który pracuje z angielską kadrą od grudnia 2007 roku wierzy jednak, że Beckham wystąpi z reprezentacją Wielkiej Brytanii w turnieju piłkarskim przyszłorocznych Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie.

Reklama

Włoch nie wykluczył możliwości, że 36-letni zawodnik pojedzie na Euro-2012 w innej roli, podobnie jak miało to miejsce podczas mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki w 2010 roku. Były gracz Manchesteru United, który nie mógł zagrać na mundialu z powodu kontuzji ścięgna Achillesa, był na imprezie w charakterze jednego z asystentów szkoleniowca.

Beckham to były piłkarz Manchesteru United - z którym zdobył sześć tytułów mistrza Anglii i wygrał Ligę Mistrzów w 1999 roku - oraz Realu Madryt. Obecnie występuje w drużynie Los Angeles Galaxy, z którą ma kontrakt ważny do końca listopada.

Rozegrał 115 meczów w drużynie Anglii, zdobywając 17 goli. Zadebiutował w meczu z Mołdawią 1 września 1996 roku. W latach 2000-2006 pełnił funkcję kapitana reprezentacji. Ostatni występ zaliczył w październiku 2009 roku w spotkaniu z Białorusią.