Łapówki, która stanowi równowartość ok. 146 tysięcy złotych, inspektor zażądał od jednego z podwykonawców prac na Stadionie Olimpijskim - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Reklama

Strażak w randze pułkownika został zatrzymany przez SBU w momencie przyjmowania pieniędzy. Doszło do tego w jego gabinecie - poinformowano.

Gruntownie zmodernizowany Stadion Olimpijski został oddany do użytku w październiku.

Jego przebudowa rozpoczęła się w grudniu 2008 r. Przed modernizacją na trybunach mogło zasiąść 83 tysiące widzów. Obecnie stadion może przyjąć prawie 70 tys. kibiców.

Zlokalizowany w samym centrum miasta obiekt sportowy to największa z aren Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie powstał na bazie stadionu, wzniesionego jeszcze w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

Stadion jest obiektem wielofunkcyjnym. Równolegle z boiskiem piłkarskim zbudowano wokół niego bieżnię lekkoatletyczną wraz z urządzeniami do skoków i rzutów. Cała infrastruktura lekkoatletyczna spełnia międzynarodowe wymogi dotyczące organizowania imprez najwyższej rangi, z igrzyskami olimpijskimi włącznie. Przy stadionie planowane jest utworzenie muzeum sportu, oraz narodowego centrum antydopingowego.