Przedstawicieli reprezentacji Anglii najbardziej interesuje stan murawy. Dlatego pod ich kierownictwem odbędzie się jej renowacja na obiekcie Hutnika. Prace wykonana ich ekipa, ich sprzętem, zasiana zostanie trawa sprowadzona przez gości z Wysp Brytyjskich. Murawa ma być gotowa na koniec maja. Według Anglików będzie ona najlepsza w Polsce, a zapewne też w naszej części Europy - powiedział Kowal.

Reklama

Strona polska odpowiadać będzie za modernizację budynku klubowego w Nowej Hucie. Kowal przypomniał, że część prac już się rozpoczęła. Całość ma być gotowa na koniec kwietnia. Koszty poniesie miasto Kraków i Angielska Federacja Piłkarska (FA) - mniej więcej po połowie.

Nie ma jeszcze wszystkich kosztorysów wykonawczych. Planujemy, że każda ze stron wyda po około 150 tysięcy euro - poinformował Kowal.

Jak zapewnił nowa, "angielska" murawa zostanie na stadionie po mistrzostwach. Z kolei obecnie położona na Hutniku może zostać przeniesiona na inny obiekt w Krakowie - Wandy bądź Wawelu. Rozpatrujemy jakie koszty są z tym związane - przyznał.

Ze względu na remont stadionu czasowo wyprowadzić się muszą czwartoligowi piłkarze Hutnika. Na razie nie wiadomo, gdzie będą występować wiosną. W grę wchodzi korzystanie z obiektów Wandy i Grębałowianki.

Reklama

Piłkarze z Wysp Brytyjskich w fazie grupowej ME-2012 zagrają w grupie D. Zmierzą się 11 czerwca z Francją w Doniecku, 15 czerwca ze Szwecją w Kijowie, zaś 19 czerwca z Ukrainą ponownie w Doniecku. Znaczna odległość od tych ukraińskich miast nie zraziła angielskiej federacji - bazą pobytową będzie stolica Małopolski, a konkretnie Hotel Stary, położony nieopodal krakowskiego Rynku Głównego. Anglicy mają przyjechać 6 czerwca pod Wawel.

Oprócz nich w Krakowie (hotel Sheraton) zamieszkają Holendrzy. Trenować będą na stadionie Wisły. Na obiekcie Cracovii będą ćwiczyć Włosi; zakwaterowani zostaną w Wieliczce.