Podczas wspólnego posiedzenie sejmowych komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Kultury Fizycznej, Sportu i Turystki wojewoda Kozłowski poinformował posłów, że w piątek rano otrzymał pozytywną opinię inspekcji sanitarnej - ostatni z dokumentów wymaganych do wydania zgodny na przeprowadzenie imprezy otwarcia w niedzielę, 29 stycznia.

Reklama

Jak ujawniła PAP Ewa Gawor, ma już informacje, że w nocy z czwartku na piątek wpłynęło do Urzędu Miasta odwołania organizatora od poprzedniej, negatywnej decyzji, a także brakujące opinie ze straży pożarnej i inspekcji sanitarnej.

Po zakończeniu posiedzenia sejmowych komisji jadę do biura, gdzie zapoznam się z tymi dokumentami. Jeśli wszystkie wymogi zostały spełnione, z przyjemności wydam pozytywną decyzję - powiedziała.

Zaplanowana na niedzielę 29 stycznia impreza otwarcia przebiegać ma pod hasłem "Oto jestem!" i trwać od 15 do 20.30. Wstęp jest bezpłatny, bramy stadionu mają być otwarte od 14, a godzinę później rozpocznie się widowisko muzyczne z udziałem popularnych polskich zespołów. Po 20 inaugurację zakończy pokaz fajerwerków.