Podopieczni trenera Slavena Bilica w fazie grupowej zagrają w Poznaniu z Irlandią (10 czerwca) i Włochami (14.6) oraz w Gdańsku z Hiszpanią (18.6).

Reklama

Chorwacki klub skupiający fanów drużyny narodowej - "Wierny kibic" - zorganizował dla nich wyjazd do Polski pociągiem. Za każdym razem będą to oddzielne, trzydniowe wycieczki.

Pociągi będą podstawiane na dworzec główny w Zagrzebiu dwie godziny przed odjazdem zaplanowanym na porę popołudniową. Nocna podróż do Poznania (powrotna również o tej samej porze), w zależności od zasobności portfela, będzie odbywała się w dość komfortowych warunkach, bowiem w ofercie są wagony sypialne. Miejsce w przedziale z trzema łóżkami w obie strony kosztuje, w przeliczeniu, ponad 1200 złotych, zaś z sześcioma - ok. 1100. Tańsze są miejsca siedzące - w 1. klasie po 900 złotych, a w 2. - 870.

W pociągu nie zabraknie wagonu restauracyjnego.

W oczekiwaniu na mecze chorwaccy kibice będą mogli zwiedzić oba polskie miasta, w tym ich najważniejsze i najciekawsze zabytki. Dopłatę za wejście do licznych muzeów, galerii itp. wyliczono na ok. 135 złotych.