Kontrakty menedżerskie kierownictw spółek Narodowego Centrum Sportu i PL.2012 są tajne i obecnie dokładnie analizowane przez prawników - powiedziała minister sportu i turystyki Joanna Mucha podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji sportu. Zapowiedziała jednak, że wstrzymała wypłatę 570 tys. złotych premii dla Rafała Kaplera.

Reklama

Kontrakty w tej chwili są bardzo dokładnie sprawdzane przez prawników, zostały wysłane przeze mnie do Prokuratorii Generalnej i zamierzam je przekazać do analizy do przynajmniej dwóch kancelarii prawnych - zapewniła Mucha odnosząc się do informacji o nagrodzie w wysokości 570 tys. złotych dla zdymisjowanego prezesa NCS Rafała Kaplera. Poinformowała także posłów, że zwróciła się na piśmie do prezesów spółek NCS i PL.2012, w tym Kaplera, o wyrażenie zgody na upublicznienie warunków ich umów.

Budowa Stadionu Narodowego w Warszawie, jednej z aren piłkarskich mistrzostw Europy, kosztowała do tej pory 1,752 mld złotych - zdradziła też Mucha. Przypomniała, że trzy pozostałe stadiony - we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku - zostały oddane wcześniej i odbyły się na nich imprezy z udziałem wielu tysięcy osób. Spełniają one wymogi UEFA, określone w wytycznych, tzw. Green Guide.