Paulo przybył do oceanarium Sea Life w Porto w towarzystwie innych niemieckich ośmiornic.

Reklama

Jak zapewniają przedstawiciele akwarium w Oberhausen, które wynajęło Portugalczykom ośmiornicę do końca bieżącego roku w związku z wystawą "Polvomania", Paulo posiada podobne zdolności wizjonerskie, jak jego zdechły przed dwoma laty kuzyn.

Władze oceanarium w Porto w przededniu każdego meczu podopiecznych trenera Paulo Bento przygotują dla ośmiornicy dwie skrzynki wypełnione małżami i oznaczone flagami Portugalii oraz jej rywala. Ta ekipa, do której pojemnika sięgnie swoją macką zwierzę, będzie prawdopodobnym zwycięzcą spotkania.

Kierownictwo Sea Life zwróciło uwagę, że podczas pierwszego losowania, które zaplanowano na 8 czerwca, Paulo będzie mieć niełatwe zadanie, wybierając między swoim tymczasowym a macierzystym właścicielem, czyli Niemcami a Portugalią. Kolejne wróżby ośmiornicy odbędą się 12 oraz 16 czerwca.

Dwa lata temu w trakcie MŚ w RPA ośmiornica Paul wskazała prawidłowo zwycięzców we wszystkich meczach niemieckiej drużyny. Nie pomyliła się również podczas typowania wyniku finału, w którym Hiszpania pokonała Holandię 1:0.

Portugalczycy przybędą na Euro 2012 4 czerwca i zamieszkają w wielkopolskiej Opalenicy. W ośrodku "Remes Sport&Spa" będą mieć bazę noclegowo-treningową. Udział w turnieju rozpoczną we Lwowie 9 czerwca meczem z Niemcami. W tym samym mieście przyjdzie im zmierzyć się z Duńczykami 13 czerwca. Ostatnie spotkanie w grupie B Portugalia zagra z Holandią 17 czerwca w Charkowie.