Mój apel do zawodników jest bardzo prosty: nie tylko oczekuję, że będziecie zachowywać się jak dorośli, ale tego żądam. Za każdym razem, kiedy znajdziecie się w miejscu publicznym i zrobicie coś nieodpowiedniego, to zawiedziecie nie tylko siebie, ale całą reprezentację, ponieważ krytyka spłynie na nas wszystkich. To duża odpowiedzialność i jeśli któryś z piłkarzy nie jest w stanie temu podołać, to nie będę brał go pod uwagę w przyszłości - powiedział Hodgson.

Reklama

Ostrzeżenie selekcjonera to nawiązanie do wybryku zawodników angielskiej reprezentacji w rugby, którzy w trakcie ubiegłorocznego Pucharu Świata zostali sfotografowani podczas eskapad do nocnych klubów oraz ukarani za nieodpowiednie zachowanie względem pracownic hotelu, w którym mieszkali.

Nie chcemy, aby w czasie Euro doszło do powtórki takich incydentów. Piłkarze muszą sobie zdawać sprawę, że wzbudzają ogromne zainteresowanie za każdym razem, gdy tylko gdzieś się pokażą. Obecnie każdy ma aparat fotograficzny, choćby w telefonie komórkowym, i nie da się od tego uciec - zaznaczył 64-letni trener.

W trakcie zbliżających się mistrzostw Starego Kontynentu Anglicy będą mieszkać w centrum Krakowa. To zupełnie inne rozwiązanie niż to zastosowane dwa lata temu, kiedy w czasie mundialu w RPA przebywali w odizolowanym ośrodku. Wówczas wielu zawodników narzekało na nudę.

Więzienie ludzi nie jest najlepszym wyjściem, jeśli chcesz, aby zaprezentowali maksimum swoich umiejętności. Traktowanie ich jak dorosłych jest jedynym sposobem, aby współpraca była owocna. Nie jesteśmy w szkole, tylko jesteśmy zawodowymi piłkarzami i mamy ten sam cel. Mam nadzieję, że będziemy dobrze grać i osiągniemy sukces, zachowując dyscyplinę poza boiskiem - podkreślił następca Fabio Capello.

Anglicy zagrają w grupie D i zmierzą się kolejno z Francją, Szwecją i Ukrainą.