Przeprowadzona 22 maja kontrola była efektem wykrycia pod koniec marca w systemie wodnym hotelu bakterii legionelli, która może powodować m.in. zapalenie płuc i problemy z układem oddechowym. Sanepid nałożył na władze hotelu obowiązek oczyszczenia całego systemu wodnego i po nieco ponad miesiącu ponownie skontrolował obiekt.

Reklama

"Wyniki przeprowadzonych badań wskazały, że wszystko jest już w porządku. Nie ma żadnego zagrożenia dla osób, które będą korzystały z wody w hotelu, a zamontowanie stałej instalacji oczyszczania chemicznego sprawiło także, że taka sytuacja nie powinna się już powtórzyć" - powiedział PAP kierownik działu higieny komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu Stanisław Kośnikowski.

Dyrektor hotelu Magdalena Kaszewiak powiedziała wcześniej PAP, że niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Sanepidu, cała instalacja wodna na terenie hotelu została zdezynfekowana. "Zamontowana została także m.in. specjalna pompa dozująca dwutlenek chloru, która oczyszcza rury" - dodała.

Reprezentacja Czech ma się zameldować w hotelu 3 czerwca. Czesi rozegrają we Wrocławiu wszystkie trzy mecze fazy grupowej mistrzostw. 8 czerwca zmierzą się z Rosją, 12 czerwca z Grecją, a 16 czerwca Polską.