W artykule o Polsce zwraca się uwagę na ultranowoczesne stadiony piłkarskie, przypominające obiekty w Niemczech. Publikacja jest przewodnikiem po czterech polskich miastach, w których odbędą się mecze mistrzostw.

Reklama

Warszawę, Gdańsk, Poznań i Wrocław przedstawiono jako tętniące życiem ośrodki najbardziej nowoczesnego, kwitnącego i dynamicznego kraju nowego Wschodu. Autor artykułu nazywa Polskę europejską Koreą Południową, której gospodarka pędzi szybciej niż niemiecka lokomotywa.

Pierwsza rada: jeśli możecie, latajcie samolotem albo podróżujcie pociągiem, nie samochodem. Na Euro wybudowano wiele nowych dróg i autostrad, ale niektóre połączenia drogowe są wciąż długie i powolne- radzi włoskim czytelnikom publicysta Andrea Tarquini, który od kilku dekad pisze o Polsce. Wysoko ocenia funkcjonalność warszawskiego lotniska na Okęciu. Następnie zaprasza na spacer po budzącej jego zachwyt Warszawie, Gdańsku, przypominającym - jak pisze - Amsterdam lub Utrecht, bardzo sympatycznym Poznaniu i wielokulturowym Wrocławiu.

Na zakończenie znany włoski publicysta radzi Włochom, by odwiedzili także Kraków - miasto Wojtyły, polską Florencję.

W tym samym numerze magazynu "Venerdi" ukazał się również reportaż z Ukrainy zatytułowany Turystyka, tak Kijów i Lwów chcą wygrać mecz.