Z sondażu przeprowadzonego wspólnie przez największe portugalskie redakcje wynika, że niewiele ponad 17 proc. mieszkańców tego iberyjskiego kraju spodziewa się, że ich ekipie uda się dojść do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Reklama

"Z kolei 16,8 proc. spodziewa się, że Portugalia zakończy udział w Euro na półfinale turnieju, zaś 11,8 proc. wierzy, że zespół dojdzie do finału, lecz poniesie w nim porażkę" - poinformowali autorzy sondażu.

Z badania wynika, że tylko 16 proc. portugalskich kibiców wierzy w zwycięstwo ich drużyny na Euro 2012.

W sobotę Portugalia przegrała w Lizbonie z Turcją 1:3 w ostatnim meczu przed Euro. Zespół był przez kibiców żegnany gwizdami, podobnie jak po bezbramkowym remisie z Macedonią w Leirii 26 maja.

Komentatorzy przypominają, że w czasie wszystkich tegorocznych meczów towarzyskich Ronaldo i jego koledzy wykazywali się rażącym brakiem skuteczności, a Portugalia w trzech spotkaniach zdobyła zaledwie jedną bramkę.

"Prawdopodobnie słaba forma podopiecznych Bento była głównym powodem wczorajszych pustek na lotnisku. Odlatujących do Poznania Portugalczyków żegnała mała grupka najwierniejszych kibiców" - odnotowała telewizja RTP.

W poniedziałek późnym wieczorem Portugalczycy przybyli do swojej bazy treningowej w Opalenicy. Stąd będą wyruszać na wszystkie mecze w grupie B rozgrywane na Ukrainie. Pierwszy z nich, przeciwko Niemcom, odbędzie się we Lwowie 9 czerwca. W tym samym mieście przyjdzie podopiecznym Bento zmierzyć się z Duńczykami 13 czerwca. Ostatni mecz Portugalia zagra z Holandią 17 czerwca w Charkowie.