Zdaniem Laty, Polska do tej pory bardzo dobrze zdaje egzamin z organizacji Euro 2012.

Reklama

Od tej strony wszystko jest w porządku. A nasze stadiony na każdym robią olbrzymie wrażenie. Narodowy należy na pewno do najpiękniejszych w Europie - powiedział szef PZPN podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Po raz kolejny poruszono na niej temat narzekań Hiszpanów na trawę na stadionie w Gdańsku, gdzie w niedzielę zremisowali z Włochami 1:1.

Podlewanie murawy zakończono w południe, sześć godzin przed meczem. Zarówno jej konserwator, jak i delegat UEFA uznali, że jest w dostatecznym stopniu nawodniona. Hiszpanie chcieli, by krótko przed meczem podlać ją jeszcze raz, ale na to musiałyby się zgodzić obie drużyny. Włosi byli przeciwni i to zamknęło temat - wyjaśnił dyrektor polskiej części ME Adam Olkowicz.

Z kolei UEFA poinformowała w wydanym w poniedziałek komunikacie, że nie trafił do niej oficjalny protest strony hiszpańskiej na stan murawy na Arenie Gdańsk. Po niedzielnym spotkaniu zarówno trener mistrzów świata i Europy Vicente del Bosque, jak i liczni zawodnicy hiszpańscy narzekali, że trawa była za wysoka oraz zbyt sucha, a przez to wolna i tępa, co przeszkadzało w szybkim operowaniu piłką.

Sporo miejsca poświęcono podczas konferencji również wtorkowemu meczowi polskiej reprezentacji z Rosją.

Docierają do nas różne sygnały, ale nie chcemy mieszać sportu z polityką. Na pewno nasz zespół czeka bardzo trudny mecz, bo Rosja to nie tylko faworyt naszej grupy, ale i drużyna mierząca bardzo wysoko w tym turnieju. Zrobiła świetne wrażenie w meczu z Czechami, ale nie da się zagrać dwa razy na identycznym poziomie. Mam tylko nadzieję, że kibice obu zespołów na pięknym stadionie stworzą wspaniałą atmosferę - zaznaczył Lato.

"Żadne podteksty, zaszłości nas nie interesują. Liczy się sportowa rywalizacja" - dodał Olkowicz.

Reklama

Oceniając stronę sportową mistrzostw, prezes PZPN zwrócił uwagę na zwycięstwo Danii nad Holandią.

"Ten wynik to na pewno niespodzianka, ale w futbolu nie zawsze faworyci są górą. To jest w tej dyscyplinie najpiękniejsze. Liczę, że podobnie będzie jutro" - podkreślił Lato.