Dwóch Rosjan i dwóch Hiszpanów - uczestników wtorkowych burd w związku z meczem Polska-Rosja, warszawskie sądy skazały na kilkumiesięczne kary więzienia. Takie same wyroki zapadły w stosunku do co najmniej czterech "kiboli" z Polski. Sprawy chuliganów rozpatrują dwa sądy: Warszawa-Śródmieście i Warszawa-Praga Południe. Do pierwszego z nich wpłynęły ok. 90 spraw, do drugiego - jak informowano w czwartek - cztery, dotyczące w sumie 15 osób.

Reklama

Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego Wojciech Małek, przed śródmiejskim sądem zapadło już 30 wyroków (23 w czwartek, 7 w środę - PAP). "Dwóch Rosjan i dwóch Hiszpanów zostało skazanych na bezwzględne kary pozbawienia wolności. Jedna osoba została uniewinniona" - dodał. Wcześniej rzecznik informował o skazaniu na kilkumiesięczne (najsurowsza kara to 5 miesięcy) więzienie trzech Polaków.

Z kolei w praskim sądzie rozpatrywana była m.in. sprawa czterech Rosjan i dwóch Polaków, którzy brali udział w bójce. Sąd zwrócił materiały do prokuratury w celu uzupełnienia, ale zdecydował równocześnie o zastosowaniu wobec Rosjan trzymiesięcznego aresztu, Polacy - mają dozór policyjny.