Nasz rywal solidnie gra w obronie i potrafi wyprowadzać niebezpieczne kontrataki. Będziemy musieli dużo i szybko biegać, aby ich zmęczyć - ocenił gracz Realu Madryt.

Reklama

Jego zdaniem, piłkarze Grecji są też wyjątkowo skuteczni. Mając może 4-5 sytuacji strzeleckich w trzech meczach zdobyli trzy gole - uzasadnił.

Khedira dodał, że jego drużyna musi uniknąć dziur w defensywie, które zdarzały w pojedynkach grupowych.

Gdyby Grecy wyeliminowali nas z turnieju, to byłoby wielkie rozczarowanie. Jesteśmy zorientowani na sukces w tym meczu. Stabilna gra w defensywie i skuteczne ataki powinny być dobrym sposobem na naszego przeciwnika - dodał pomocnik Bayernu Monachium Thomas Mueller.

Khedira pytany o rywalizację w ataku między Mario Gomezem a Miroslavem Klose powiedział, że obaj są klasowymi graczami. Dla mnie nie ma żadnego znaczenia, kto z nich wychodzi na boisko w pierwszej jedenastce. Ufam w tej sprawie trenerowi Joachimowi Loewowi - dodał.

Khedira dodał, że spodziewana obecność w Gdańsku 50 tys. kibiców z Niemiec będzie "wielką motywacją" dla piłkarzy. Już we Lwowie przy dopingu 15 tys. naszych kibiców czuliśmy się jak w domu - zaznaczył.

Podczas UEFA Euro 2012 Niemcy mieszkają w pięciogwiazdkowym Hotelu Dwór Oliwski w Gdańsku, a ćwiczą na boisku zbudowanym koło ośrodka. Jeden trening po przyjeździe do Polski odbyli na stadionie MOSiR w Gdańsku