MSZ Rosji przekazało również, że we współpracy z Ministerstwem Sportu FR podjęło starania o wynajęcie do ich obrony doświadczonych polskich adwokatów.

Reklama

Rosyjskie MSZ podało także, iż trwają czynności zmierzające do zidentyfikowania dwóch pseudokibiców z Rosji, zatrzymanych 16 czerwca w Warszawie przed meczem Rosja-Grecja. Według MSZ Rosji jeden z nich nie miał przy sobie żadnych dokumentów, a dokumenty drugiego okazały się fałszywe.

Także Wszechrosyjski Związek Kibiców (WOB) wyraził nadzieję, że wszyscy zatrzymani wkrótce wrócą do Rosji. WOB poinformował, że ich obroną zajmuje się duże polskie biuro adwokackie.

Wszechrosyjski Związek Kibiców wyraził też zaniepokojenie o stan zdrowia jednego z aresztowanych, Artioma K. z Petersburga, który - według WOB - cierpi na cukrzycę typu pierwszego i wymaga stałej opieki lekarskiej, w tym podawania różnego rodzaju insulin i tabletek.

Doradca prezydenta Rosji ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka Michaił Fiedotow, który 16-17 czerwca przebywał w Warszawie, poinformował, że w związku z incydentami podczas Euro 2012 w Polsce pociągnięto do odpowiedzialności 27 obywateli Rosji. Fiedotow przekazał, że siedmiu zostało aresztowanych.

Reklama