70-letni Eusebio poczuł się źle w sobotnie popołudnie i został przewieziony do szpitala w Nowym Tomyślu (ok. 25 km od Opalenicy). Następnie przetransportowano go śmigłowcem do Szpitala Miejskiego w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej, który zabezpiecza opiekę medyczną dla kibiców i gości Euro 2012.

Reklama

Do szpitala w Poznaniu trafił z podejrzeniem zawału serca.

Po wykonaniu badań koronarografii okazało się, że zawału serca nie było. Wyniki innych badań w tym tomografii komputerowej głowy są zadowalające i pozytywne. Stan pacjenta, z punktu widzenia kardiologicznego jest dobry i powoli wraca on do zdrowia, jednak nie jest na tyle mocny żeby dziś opuścić szpital, być może wyjdzie od nas we wtorek - powiedział PAP rzecznik szpitala.

Legendarny piłkarz pod koniec ubiegłego roku, z powodu kłopotów z sercem, był przez kilka dni hospitalizowany.

Eusebio to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii swojego kraju. Był brązowym medalistą mistrzostw świata w 1966 roku, podczas których został królem strzelców (9 bramek). Zdobył "Złotą Piłkę" w plebiscycie "France Football" w 1965 roku. W reprezentacji wystąpił w 64 meczach uzyskując 41 goli. Dziesięciokrotnie z Benfiką Lizbona sięgnął po tytuł mistrza Portugalii.