Urodzony w 1990 roku w Palermo na Sycylii Mario Balotelli został porzucony w szpitalu przez swych naturalnych rodziców, imigrantów z Ghany. Przez dwa pierwsze lata życia, jako porzucone dziecko, znajdował się pod opieką personelu medycznego.

Reklama

W wieku dwóch lat zamieszkał z rodziną Balotellich z miasteczka Concesio koło Brescii na północy Włoch, której powierzono opiekę nad nim. Otrzymał od niej nazwisko. W 2008 roku został przez małżonków Silvię i Franco Balotellich formalnie adoptowany.

Matka Silvii była Żydówką, urodzoną we Wrocławiu przed wybuchem wojny. Przeżyła holokaust. W obozach Zagłady zginęli natomiast jej rodzice i młodsza siostra. Dlatego, jak się przypomina, wizyta włoskiej reprezentacji na terenie hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz tuż przed inauguracją Euro była dla Balotellego wyjątkowo silnym przeżyciem, co odnotowały zresztą wówczas telewizyjne kamery. Opowiedzieliśmy tę historię Mario, który w Auschwitz był bardzo wzruszony - powiedziała Silvia Balotelli. Przez krótki czas przebywała ona w Polsce podczas Euro.

Największy sportowy dziennik poinformował, że matka piłkarza, wraz z jednym ze swych synów, w czasie pobytu w Warszawie zwiedziła teren dawnego getta.