Jak powiedział PAP w czwartek rzecznik prasowy wrocławskiego Urzędu Miejskiego Paweł Czuma, loże były sprzedawane podczas zamkniętego spotkania, które zorganizowano w specjalnie na tę okazję postawionym namiocie na placu budowy. Chętni kupowali prawo do korzystania z pomieszczeń na trzy lata i tym samym będą mieli zagwarantowane miejsca podczas Euro 2012.

Reklama

"Zainteresowanie przedsiębiorców przerosło nasze oczekiwania. Obecnie podpisane zostały listy intencyjne w sprawie wynajmu pomieszczeń, ale podpisanie konkretnych umów to tylko kwestia czasu" - mówił rzecznik.

Loże to wydzielone, dwunastoosobowe pomieszczenia, w których znajduje się m.in. minibar, łazienka i wyjście na taras. Prawa do korzystania z pomieszczeń sprzedawane były w czterech pakietach - brązowym, srebrnym, złotym i platynowym. Ich roczny koszt wynajmu wynosi od 200 tys. zł za pakiet brązowy do 1,5 mln zł za pakiet platynowy. "Loże zostały wykupione w większości przez wrocławskich przedsiębiorców" - dodał Czuma.

W sumie na wrocławskim stadionie będzie dostępnych 30 lóż, jednak osiem z nich zostało zarezerwowanych przez UEFA. "Mogą być sprzedane jeszcze przed turniejem, ale do użytku dla najemców zostaną oddane dopiero po mistrzostwach" - tłumaczyła rzeczniczka prasowa spółki Wrocław 2012 Magdalena Malara.

Wrocławski stadion ma mieścić prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich, można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe. Obiekt ma być gotowy do końca czerwca 2011 r.

Reklama