Oficjalne gadżety na EURO 2012 są w sprzedaży od 9 czerwca. Sieć sklepów Intersport wypuściła na rynek koszulki i bluzy.

Reklama

Koszulki oferowane są w wersji męskiej, damskiej i dziecięcej, w kilku kolorach i z różnymi wzorami. Można nabyć koszulki z nadrukiem oficjalnego logo Euro oraz z pokolorowanymi w narodowe barwy konturami krajów organizujących mistrzostwa. Dostępne są również bluzki z kołnierzykiem w stylu polo.

Ceny wahają się od 60 do 100 zł, w zależności od producenta. Jak mówi dyrektor do spraw marketingu i PR w firmie Intersport Agnieszka Wąsik, w przeciągu 3-4 tygodni asortyment znacznie się rozszerzy. Do nabycia będą szaliki, czapki kibiców, breloczki itp.

Koszulki i bluzy są bardzo chętnie kupowane przez kibiców. "Zainteresowanie produktami z logo EURO 2012 jest bardzo duże. Musimy na bieżąco uzupełniać zapasy" - mówi Adrian Biernacki, pracownik salonu Intersport w jednym z centrów handlowych i dodaje, że najlepiej sprzedają się męskie koszulki.

Już w lipcu mają pojawić się w sklepach artykuły szkolne i piśmiennicze: zeszyty, długopisy, piórniki itp. Do sprzedaży wejdą także szklanki i kubki oraz takie przedmioty jak ręczniki czy... komplety pościelowe oznaczone logo mistrzostw.

W grudniu zaprezentowana ma zostać oficjalna piłka mistrzostw Europy. Wtedy też pojawią się w sklepach maskotki i koszulki z innymi wzorami nadruków. W tym samym czasie wejdą do sprzedaży także oficjalne piłki mistrzostw Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie.