Oczywiście, że jestem trochę rozczarowany wynikiem meczu, ale jestem dumny z kibiców, którzy wspierają naszą drużynę. Przez cały mecz śpiewem wspierali zespół irlandzki, rywalizując w tym dopingu z fanami Chorwacji - powiedział prezydent Higgins.

Reklama

Prezydent powiedział, że mecz ustawił pierwszy gol dla Chorwatów. Padł on po naszym błędzie, co do drugiego gola, to nie chcę się wypowiadać, bo jestem konstytucyjnym przedstawicielem państwa, ale trzeci gol dla naszych rywali był wspaniały - powiedział prezydent Irlandii.

Według niego piłkarze Irlandii nie byli w tym meczu wystarczająco silni, aby pokonać Chorwatów. Ale myślę, że nasi piłkarze wyciągną wnioski z tego meczu, trener dokona zmian i pokażą, na co ich stać w następnych pojedynkach - powiedział.

Prezydent przyznał też, że Chorwacja to dobry zespół, dobrze poukładany i zagrał w niedzielę dobry mecz. Gratuluję im zwycięstwa, ale w kolejnych meczach w tej grupie każdy będzie miał możliwość pokazania się z jak najlepszej strony - powiedział.

Według prezydenta Higginsa udział w mistrzostwach Europy przyczyni się do rozwoju piłki nożnej w Irlandii, w której trwa intensywne szkolenie młodych piłkarzy. Myślę, że widzą oni, jaki duch panuje w naszym zespole, jak zawodnicy się wzajemnie wspierają i darzą szacunkiem i myślę, że zobaczycie siłę Irlandczyków w następnych meczach. Wczoraj mieliśmy po porostu zły dzień i pecha. Myślę, że szczęście odzyskamy w następnych pojedynkach - dodał Higgins.

Zapytany o wrażenia z Poznania powiedział, że był tu kilka lat temu na konferencji klimatycznej. Miasto się zmieniło na lepsze. Wiem, że Poznań jest międzynarodowym centrum konferencyjnym, podziwiam miejscową architekturę i jestem pod wrażeniem tego, że na uniwersytecie jest nauczany język irlandzki - powiedział prezydent Irlandii.

Higgins przespacerował się po Starym Rynku, gdzie witał się z irlandzkimi kibicami. W poniedziałek wraca do Dublina.